Silikon Kauçuk Pazarı, Sağlık Sektöründen Gelen Talep Nedeniyle Önemli Bir Büyüme Bekliyor

Silikon Kauçuk Pazarının

Piyasa Analizi

Küresel silikon kauçuk pazarının 2016-2023 yılları arasında kayda değer bir CAGR’de büyümesi bekleniyor, en son Pazar Araştırması Geleceği (MRFR) raporunda belirtiliyor. Silikon kauçuk temel olarak oksijen, hidrojen, karbon, silikon polimer ve özellik modifikasyonu için dolgu maddeleri içeren bir elastomerdir. Mükemmel uzama, yangın ve sıcaklık direnci, iyi ısı iletkenliği ve yüksek yırtılma mukavemeti özellikleri nedeniyle oldukça değerlidir.

Çeşitli faktörler Silikon Kauçuk Pazarının büyümesini teşvik ediyor. Bu faktörler, en son Pazar Araştırması Gelecek raporuna göre, tıbbi cihaz ve plastik endüstrisinde artan uygulamayı, abajurlar, ekmek kalıpları, jöle kalıpları ve buz küpü, paspaslar ve koruyucu eldivenler dahil olmak üzere ev eşyaları üretmek için sıvı silikon kauçuğun fazla kullanımını, sağlık sektöründen, elektronik ve otomotiv endüstrilerinden artan talebi ve ısı ve kimyasal direnç gibi özellikleri içermektedir. Silikon kauçuk pazarının büyümesini zorlayan ek faktörler arasında ilaç ve yiyecek ve içecek endüstrisinde yaygın kullanım ve kilit üreticilerin yenilikçi ürünler geliştirmek için araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin artırılması yer almaktadır.

 

Ücretsiz Örnek Rapor Alın @ https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/6983

Aksine, hammadde maliyetindeki oynaklık ve arzdaki dalgalanmalar, tahmin döneminde silikon kauçuk pazarının büyümesini kısıtlayabilecek faktörlerdir.

Pazar Segmentasyonu

Silikon kauçuk pazarı, tip ve uygulamaya göre bölümlere ayrılmıştır.

Türüne göre, silikon kauçuk pazarı yüksek tutarlılık kauçuk, florosilikon kauçuk, sıvı silikon kauçuk ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunlardan sıvı silikon kauçuk segmenti, öncelikle uzun ömürlülük, uzama, yumuşaklık, daha fazla netlik, yüksek uzama, farklı yöntemlerle sterilize edilmek için mükemmel yetenek ve yüksek biyouyumluluk gibi önemli fiziksel özellikleri nedeniyle tahmin döneminde pazara hakim olacaktır. Bunu, otomotiv ve sağlık sektörlerindeki artan talebi için olumlu bir büyümeye sahip olacağı tahmin edilen yüksek tutarlılık kauçuk segmenti izleyecektir.

 

Uygulama ile, silikon kauçuk pazarı elektronik, tıbbi, otomotiv, inşaat, tüketim malları, spor giyim, ayakkabı ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunlardan otomotiv segmenti, öncelikle sızdırmazlık maddeleri, hortumlar, contalar, o-ring contaları ve diğer kauçuk parça türleri de dahil olmak üzere farklı otomotiv uygulamalarında gelişen talebi nedeniyle tahmin döneminde pazara öncülük edecektir.

Rapor Ayrıntılarının Tamamına https://www.marketresearchfuture.com/reports/silicone-rubber-market-6983

Bölgesel Analizler

Bölgelere göre, silikon kauçuk pazar raporu Kuzey Amerika, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Avrupa ve Asya Pasifik’e ayrılmıştır. Bunlar arasında, APAC bölgesi tahmin döneminde pazardaki itici güç olmaya devam edecektir. Bölgedeki silikon kauçuk pazarının büyümesini zorlayan faktörler arasında, tıbbi cihazlar, elektronik, tüketici gıdaları, ayakkabılar ve inşaat gibi hızla artan pazarlarla birlikte büyüyen altyapı geliştirme faaliyetleri yer almaktadır.

 

Kuzey Amerika’da, silikon kauçuk pazarı tahmin döneminde ikinci en büyük paya sahip olacak. Bölgedeki silikon kauçuk pazarının büyümesini zorlayan faktörler arasında artan yeniden yapılanma faaliyetleri, otomotiv endüstrisinde silikon kauçuğa olan talebin artması, farklı endüstrilerde yüksek tüketim potansiyeli, artan sanayileşme, artan spor giyim üretimi, artan üretim kapasiteleri ve yüksek ekonomik büyüme oranı yer alıyor. ABD ve Kanada, bölgedeki ana katkıda bulunanlardır.

 

Avrupa’da, silikon kauçuk pazarı tahmin döneminde kayda değer bir büyümeye sahip olacak. Bölgedeki silikon kauçuk pazarının büyümesini zorlayan faktörler arasında otomobil üreticilerinden gelen talebin artması, inovasyon harcamalarının artması, ekonominin iyileştirilmesi ve inşaat, otomobil, tüketim malları ve tıbbi cihazlar için genişleyen pazarlar yer alıyor. Almanya, Fransa ve İngiltere pazardaki başlıca katkıda bulunanlardır.

 

Latin Amerika ve MEA’da, silikon kauçuk pazarı tahmin döneminde sağlıklı bir büyümeye sahip olacak. Bu bölgelerdeki silikon kauçuk pazarının büyümesini zorlayan faktörler arasında, tüketicilerin binek otomobillere yaptığı harcamaların artması ve silikon kauçuğa ileri teknolojilerin müdahalesi yer alıyor. Arjantin, Kolombiya ve Brezilya, hem hafif kamyonların hem de araçların artan penetrasyonu için bu bölgedeki başlıca katkıda bulunanlardır.

Analistle Konuşun @ https://www.marketresearchfuture.com/ask_for_schedule_call/6983

Önemli Oyuncular

 

Silikon kauçuk pazar raporundaki önemli oyuncular arasında CHT Group (Almanya), Shenzhen Inno Silica Co., Ltd. (Çin), KCC CORPORATION (Güney Kore), Shin-Etsu Chemical Co. (Japonya), Wacker Chemie AG (Almanya), SIMTEC Silikon Parçaları (ABD), Elkem Silikonlar (Norveç), MESGO S.p.A. (İtalya), Reiss Manufacturing, Inc. (ABD) ve Momentive (ABD) bulunmaktadır.

Sektörel Haberler

 

Ekim 2019: Alman RepRap ve Dow, tasarımcıların renkli sıvı silikon kauçuk parçalarla birlikte şeffaf 3D baskılı parçalar üretmesine yardımcı olmak için Nexus Elastomer Systems ile el ele veriyor.

 

İlgili Anahtar Kelimeler:

Çinko Sülfat Market https://www.marketresearchfuture.com/reports/zinc-sulphate-market-731

Metalosen Polietilen Pazar https://www.marketresearchfuture.com/reports/metallocene-polyethylene-market-6117

Boya Katkı Maddeleri Pazar https://www.marketresearchfuture.com/reports/paint-additives-market-6164

Metal Köpük Market https://www.marketresearchfuture.com/reports/metal-foam-market-7051

RO Membran Kimyasalları pazar https://www.marketresearchfuture.com/reports/ro-membrane-chemicals-market-7022

 

Pazar Araştırması Geleceği Hakkında –

Market Research Future (MRFR) olarak, müşterilerimizin Pişmiş Araştırma Raporu (CRR), Yarı Pişmiş Araştırma Raporları (HCRR), Ham Araştırma Raporları (3R), Sürekli Yem Araştırması (CFR) ve Pazar Araştırması Danışmanlığı Yenilebilir Ürünlerimiz aracılığıyla çeşitli endüstrilerin karmaşıklığını çözmelerini sağlıyoruz.

MRFR ekibi, müşterilerimize optimum kalitede pazar araştırması ve istihbarat hizmetleri sunmak için üstün bir hedefe sahiptir. Küresel, bölgesel ve ülke düzeyinde pazar segmentleri için ürünlere, hizmetlere, teknolojilere, uygulamalara, son kullanıcılara ve pazar oyuncularına yönelik pazar araştırması çalışmalarımız, müşterilerimizin daha fazlasını görmelerini, daha fazla bilgi edinmelerini ve daha fazlasını yapmalarını sağlayarak en önemli sorularını yanıtlamalarına yardımcı olur.

MRFR, endüstrinin teknolojisi ve iş süreci ile güncel kalmak için, araştırma analisti üyeleri için sık sık endüstri uzmanlarıyla buluşmayı ve endüstriyel ziyaretler yapmayı planlamaktadır.

Temas:

Pazar Araştırmasının Geleceği®

99 Hudson Caddesi, 5. Kat

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Telefon: +1 628 258 0071(ABD) +44 2035 002 764(İngiltere)

E-posta: sales@marketresearchfuture.com

İnternet sitesi: https://www.marketresearchfuture.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.