Cam Katkı Maddeleri Pazarı Temel Bulguları, Gelecek İçgörüleri, Pazar Geliri ve 2027 Yılına Kadar Tehdit Tahmini

Cam Katkı Maddeleri Pazarı

Pazar Kapsamı

Market Research Future (MRFR), cam katkı maddeleri pazarının 2022 ve 2027 yılları arasında (analiz dönemi) önemli bir ivme kazanabileceğine inanmaktadır.

Başlıca Sürücüler ve Bariyerler

Cam, belirli endüstriyel kullanım durumlarına hitap etmek için özelliklerine göre kolayca manipüle edilebilen kırılgan, kristal olmayan bir katıdır. Katkı maddeleri, doğal özelliklerin kalıplanmasına yardımcı olan  ve elde edilen ürünün kalitesini yükselten kolaylaştırıcılardır. Lantan oksit olarak bilinen inorganik bileşiğin ekstra bir bileşik olarak kullanılması gibi üretim teknolojilerindeki yenilikler, mukavemetin yanı sıra kırılma indisinin artmasına yardımcı olur, önümüzdeki yıllarda talebi ve nihayetinde pazar büyüklüğünü artırmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca, cam katkı maddeleri sofra takımlarını, gözlükleri ve lambaları özelleştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır, çünkü bunlar ürünlere dayanıklılık kazandırmanın yanı sıra parlama önleyici, su geçirmezlik, rafine opaklık, UV koruması, yüksek direnç ve daha fazlası gibi özellikler de sağlar. Bu çekici özellikler ve faydalar göz önüne alındığında, cam katkı maddelerine olan talep ve bunların çeşitli endüstrilerdeki bir dizi üründe kullanılması,  önümüzdeki yıllarda önemli bir pazar büyümesini garanti etmelidir.

Ücretsiz Örnek Rapor Alın @ https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/5140

Cam katkı maddeleri pazar payı, reaktif maddelere karşı sürdürülebilirlik ve güç sağlamak için geliştirilmiş katkı maddesi bileşiklerindeki artan kullanım sayesinde ilaç endüstrisinde de büyüme yaşamaktadır. 2016 yılında ABD ilaç sektörüne yapılan harcamalar 50 milyon ABD dolarını aşarak verimli paketleme seçeneklerine olan ihtiyacı artırmıştır. Cam katkılı ambalajlar çatlağı önler, düzgün yüzey kimyası sağlar, daha sorunsuz hat operasyonlarını kolaylaştırır  ve partikül oluşumunu azaltır.

Segmentasyon İçgörüleri

Cam Katkı Maddeleri Endüstrisi ürün ve uygulama için düşünülmüştür.

MRFR raporunda vurgulanan ürünler nanopartiküller, polimerler ve nadir toprak metallerinin yanı sıra metal oksittir. Metal oksitler, ürün açısından en büyük segmenttir, çünkü bunlar büyük ölçüde  elektriksel ve termal iletkenliği yükseltmek de dahil olmak üzere belirli özellikleri renklendirmek veya geliştirmek için kullanılır. Renklendirmek için kullanılan en popüler metal oksitler  manganez oksit, kobalt oksit, ferrik oksit ve daha fazlasıdır. Bu arada, cep telefonlarında, otomobillerde ve dizüstü bilgisayarlarda çizilmeye dayanıklı pencere camları için artan tercih, önümüzdeki yıllarda nanopartiküller segmentinin büyümesini hızlandıracaktır.

Uygulama açısından, ana pazar segmentleri arasında paketleme, bina ve inşaat, elektronik ve ev aletleri, otomotiv ve ulaşım ve diğerleri bulunmaktadır. Cam katkı maddelerinin ambalaj uygulamalarında kullanımı oldukça geniştir ve tüketiciler parlama önleyici, çizilme direnci, dayanıklılık ve UV koruması gibi özellikler sunan özel ürünleri giderek daha fazla tercih ettikçe daha da artmaktadır. Ayrıca, yoğun çalışma programlarıyla birlikte patlayan küresel nüfus, paketlenmiş gıda ürünlerine olan talebi artırdı ve segmentin daha yüksek büyümesine neden oldu.

Erişim Raporu Açıklamaları @ https://www.marketresearchfuture.com/reports/glass-additives-market-5140

Bölgesel Durum

Cam katkı maddeleri pazarı bölgesel olarak Asya Pasifik / APAC, Latin Amerika, Avrupa, MEA veya Orta Doğu ve Afrika ve Kuzey Amerika’ya ayrılmıştır.

Avrupa en büyük pazara ev sahipliği yapıyor ve bu nedenle APAC ve Kuzey Amerika’nın hemen arkasında lider konuma ulaştı. Önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesi, bölgede bulunan genişleyen ambalaj ve elektronik endüstrileri tarafından sağlanacaktır. İspanya, Rusya, İtalya, Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkeler, Ar-Ge faaliyetlerine yapılan harcamaların artmasıyla birlikte yüksek köklü endüstrilerin varlığı sayesinde bölgedeki en iyi pazarlardan bazılarıdır. Üreticilerin giderek daha yeni ve daha etkili iş modelleri benimsemesi de Avrupa pazarını destekliyor.

Kuzey Amerika, büyük ölçüde sanayi sektörünün hızla yeniden ortaya çıkması ve inşaat ve inşaat endüstrisinin yeniden canlandırılmasına yönelik yatırımların artması nedeniyle, gözden geçirme dönemi boyunca küresel pazarda önemli bir kazanç sağlayacaktır. Kanada ve ABD gibi gelişmiş ülkeler, gelişmiş inşaat sektörleriyle, bölgedeki cam katkı maddeleri için başlıca pazarlar olacaktır.

Asya Pasifik, otomotiv, ambalajlama, bina ve inşaat ve daha pek çok uygulama dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda artan ürün kullanımı göz önüne alındığında, değerlendirme dönemi boyunca en hızlı büyüme oranını yakalamalıdır. Cam katkı maddeleri,  otomobil üretiminin ve satışların hızla artması sayesinde Çin, Hindistan, Vietnam ve Malezya gibi gelişmekte olan ülkelerde güçlü bir talebe tanık oluyor. Kişisel araç sahiplerinin sayısının artması ve çalışan profesyonellerin artmasının yanı sıra hazır gıda ürünlerine yönelik tercihin artması, paketlenmiş gıdalara olan talebi artırarak bölgedeki cam katkı maddelerine olan talebi de artırıyor.

İlgili Anahtar Kelimeler:

Koruyucu Ambalaj Pazarı

Çarpışma Bariyer Sistemleri Pazarı

Kalıp İçi Etiket Pazarı

Akıllı Ambalaj Pazarı

Ampul Ambalaj Pazarı

 

Varlıklı Şirketler

Cam katkı maddeleri endüstrisindeki kilit üreticiler arasında Lynas Corporation Ltd (Avustralya), Torrecid Group (İspanya), HAMMOND GROUP INC (ABD), Namibia Rare Earths Inc. (Kanada), Potters Industries LLC (ABD), GILLINDER GLASS (ABD), METALL RARE EARTH LIMITED (Çin), Ardagh Group (İrlanda Cumhuriyeti), SCHOTT AG (Almanya), DuPont bulunmaktadır. (ABD), birkaç tanesinden bahsetmek gerekirse.

Pazar Araştırması Geleceği Hakkında:

Market Research Future (MRFR) olarak, müşterilerimizin Pişmiş Araştırma Raporu (CRR), Yarı Pişmiş Araştırma Raporları (HCRR), Ham Araştırma Raporları (3R), Sürekli Yem Araştırması (CFR) ve Pazar Araştırması ve Danışmanlık Hizmetleri aracılığıyla çeşitli endüstrilerin karmaşıklığını çözmelerini sağlıyoruz.

MRFR ekibi, müşterilerimize optimum kalitede pazar araştırması ve istihbarat hizmetleri sunmak için üstün bir hedefe sahiptir. Küresel, bölgesel ve ülke düzeyinde pazar segmentleri için Bileşenler, Uygulama, Lojistik ve pazar oyuncuları tarafından yapılan pazar araştırması çalışmalarımız, müşterilerimizin daha fazlasını  görmelerini, daha fazla bilgi edinmelerini ve daha fazlasını yapmalarını sağlayarak en önemli sorularını yanıtlamaya yardımcı olur.

 

Temas:

Pazar Araştırmasının Geleceği

Ofis No. 524/528, Amanora Odaları

Magarpatta Yolu, Hadapsar

Pune – 411028

Maharashtra, Hindistan

+1 646 845 9312

E-posta: sales@marketresearchfuture.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.