Chip Üzerinde Sistem Pazar Büyüklüğü, Pay, Rekabet Analizi, Yaklaşan Fırsatlar ve 2030’a Kadar Tahmin

Pazar Özeti

Çipte sistem pazarı 2020’nin tamamı, 2017’de ulaştığı 131,83 milyar ABD Doları değerinden 2023 yılına kadar 207,21 milyar ABD Dolarına ulaşacak şekilde atlamaya hazır, Pazar Araştırması Geleceğini (MRFR) doğruluyor. MRFR, küresel pazarın 2018’den 2023’e kadar (inceleme dönemi) %8.3’lük bir CAGR tedarik edebileceğini tahmin ediyor. Koronavirüs hastalığı salgınının ardından ayrıntılı piyasa gelişmeleri sunan raporla birlikte COVID-19 etki analizi sunacağız.

Ana Sürücüler ve Temel Zorluklar

COVID-19 salgınından bu yana dünyanın evlerine sığınması ve bunun sonucunda ortaya çıkan kilitlenme ile yarı iletken endüstrisi, özellikle çip/SOC pazarındaki sistem, dalgalanan talep ve arz oranı ile uğraşmak zorunda kaldı. SARS-CoV-2, pandemi sonrasında temel öğelere olan artan ihtiyaç göz önüne alındığında, çiplerdeki sistem satışlarında çarpıcı bir düşüşe yol açtı. İşin iyi tarafı, yeni tip koronavirüsün insanları evden çalışmaya ve çalışmaya zorlamasıyla, çip talebindeki sistemin önümüzdeki aylarda artabileceğine inanılıyor. AI, IoT gibi gelişmiş teknolojiler, daha iyi internet bağlantısı için artan ihtiyaç ve uygun fiyatlı akıllı kablosuz sensörlerin artan kullanımı da SOC pazarının yakın gelecekte büyük gelirler elde etmesine yardımcı olabilir.

Kompakt, güç açısından verimli ve akıllı elektronik cihazlara yönelik artan talep, IoT tabanlı teknolojilerin gelecek vaat eden büyümesiyle birleştiğinde, çip üzerinde sistem pazarına büyük ölçüde fayda sağlamıştır. Dünya çapında elektronik endüstrisinde artan ölçeklenebilir ve kompakt IC’lere olan ihtiyaç, önümüzdeki birkaç yıl içinde küresel pazarda kazançlı fırsatlara yol açabilir. Pazar büyümesi, akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi tüketici elektroniği gibi çeşitli sektörlerdeki hızlandırılmış uygulama kapsamıyla da desteklenebilir.

Ücretsiz numune alın@ https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/2207

Ayrıca, SOC pazarı, üretim süreçlerinde artan yenilikler ve daha düşük fiyatlı silikon çiplere yönelik artan talep ile desteklenen yaygın bir ivme kazanabilir. Uygun maliyetli silikon çiplerin ortaya çıkması, pazardaki konumlarını yükseltmek için aktif olarak ürün geliştirme ve yeni lansmanlar gibi büyüme stratejilerini takip eden tanınmış endüstri oyuncuları için büyük bir fırsat olarak ortaya çıktı.

Örneğin, Temmuz 2020’de Apple Silicon, silikon son derece saf, ucuz ve kullanımı kolay bir yarı iletken olduğundan, gelecekteki Mac’ler için çipler üzerinde yüksek güçlü Silikon sistemi geliştirmek üzere TSMC’yi imzaladı. TSMC, uzun zamandır Apple için önde gelen bir ARM yongası tedarikçisi olmuştur ve daha önce iPhone’larının yanı sıra iPad’leri için de SoC’leri başarıyla geliştirmiştir.

Pazar Segmentasyonu

Type and application are the main segments based on which which the system-on-chip (soc) market has been studied in the report.

The key types covered in the market study are digital signal, mixed signal and analog signal.

The primary application areas highlighted in the report include healthcare, consumer electronics, automotive, telecommunication, and more.

Check Discount@ https://www.marketresearchfuture.com/check-discount/2207

Regional Insight

The geographical distribution of the system-on-chip market comprises Europe, Asia Pacific/APAC, North America, and the rest of the world/RoW.

The world leader is expected to be APAC, as the SoC market in the region is expanding significantly on account of the high demand for top quality consumer electronics across India, China, Taiwan, Japan and South Korea. The favorable internet ecosystem in the region has also benefitted the market to a large degree, but with the COVID-19 outbreak, online businesses have gained even higher impetus. This has resulted in a highly lucrative market for SOC in the region.

North America can be a strong market for system-on-chip as the region observes high adoption rate of IoT-based technologies that are combined with electronic appliances. In addition, the growth in in trends like CYOD/choose your own device, WFH/work from home and BYOD/bring your own device has induced substantial growth in the SOC market.

Top Market Competitors

The top market competitors covered in the study are Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited, NXP Semiconductors N.V., Apple Inc, Broadcom Limited, MediaTek Inc, STMicroelectronics N.V., Qualcomm Incorporated, Samsung Electronics Ltd, Toshiba Corporation, Intel Corporation, and more.

Some other leading contenders in the market are Microchip Technology Inc, ON Semiconductor, Infineon Technologies, Maxim Integrated Products Inc, Texas Instruments, to name a few.

Get the Complete report@ https://www.marketresearchfuture.com/reports/system-on-chip-market-2207 

TABLE OF CONTENTS

1 Executive Summary

2 Scope Of The Report

2.1 Market Definition

2.2 Scope Of The Study

2.2.1 Research Objectives

2.2.2 Assumptions & Limitations

2.3 Markets Structure

3 Market Research Methodology

3.1 Research Process

3.2 Secondary Research

3.3 Birincil Araştırma

3.4 Tahmin Modeli

4 Pazar Manzarası

4.1 Porter’ın Beş Kuvvet Analizi

4.1.1 Yeni Girenlerin Tehdidi

4.1.2 Alıcıların Pazarlık Gücü

4.1.3 Yedek Oyuncu Tehdidi

4.1.4 Bölüm Rekabeti

4.2 Değer Zinciri/Küresel Çip Üzerinde Sistem Pazarının Tedarik Zinciri

5 Küresel Çip Üzerinde Sistem Pazarına Sektöre Genel Bakış

5.1 Giriş

5.2 Büyüme Etkenleri

5.3 Etki Analizi

5.4 Pazar Zorlukları

6 Pazar Trendleri

6.1 Giriş

Devam etti…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.