Radyo Frekans Bileşeni Pazar Fırsatları, Gelişme Durumu, Bölgesel Eğilimler, Satış Geliri ve Pazar Büyümesi

Pazar Kapsamı

Pazar Araştırması Geleceği (MRFR), 2020 radyo frekansı bileşen pazarının 2022 yılına kadar 16 Milyar ABD Doları değerinde övgüye değer bir değere ulaşabileceğini doğrulamaktadır. MRFR ayrıca, 2016 ve 2022 (inceleme dönemi) arasında pazar ilerleme oranının %16 olacağını tahmin etmektedir. Raporla birlikte COVID-19 etki analizini, koronavirüs hastalığı salgını sonrası gelişmelerle birlikte sunacağız.

Ücretsiz Örnek Alın@ https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/2041

En İyi Güçlendiriciler ve Temel Kısıtlamalar

COVID-19 salgını, kontrol, otomasyon ve sensör gibi sektörlerde yoğun etkiler görülmesiyle dünya ekonomisini kasıp kavurdu. Pandemi ve bunun sonucunda ortaya çıkan karantina, yarı iletken endüstrisindeki tedarik zincirini zayıflattı ve SARS-CoV-2’nin yayılmasını önlemek için üretim birimleri kapatıldı. İşin iyi tarafı, üretimin ve imalatın durdurulmasıyla şirketler artık insan emeğine fazla bağımlı olmanın dezavantajlarının farkına varıyor. Durum, COVID-19 sonrası dönemde daha yüksek bir benimsemeye işaret edebilecek otomasyon ve robotiğin faydalarına ışık tuttu. Otomasyon, dijitalleşme ve IoT, yeni koronavirüsün başlangıcından ve karantinadan bu yana kıt iş gücünden bu yana önemli bir ilgi kazandı.

2G, 3G’den LTE-Advanced, LTE-Advanced Pro ve 4G/LTE’ye geçişin ışığında mobil telefon teknolojisinde devam eden yenilikler sayesinde pazar, pandemiye karşı giderek daha dirençli hale geldi. Bu yeni teknolojiler, mobil cihazlarda daha yüksek güç verimliliğini ve daha iyi spektrum aralığını kolaylaştırır ve bu da nihayetinde RF bileşenleri pazarının büyümesini destekleyebilir.

İndirimi kontrol edin@ https://www.marketresearchfuture.com/check-discount/2041

Teknolojik yeniliklerden bahsetmişken, daha iyi geniş bant hizmetlerine ve daha yüksek hızlara yönelik artan ihtiyaçtan kaynaklanan 5G ağlarının artan kullanımı da küresel pazara fayda sağlıyor. Detaylandırmak gerekirse, 5G ağlarının artan dağıtımı, daha geniş alan kapsamı için uzun anten, düşük frekans, makro hücre sahalarına olan talebi artırıyor ve böylece RF bileşenlerine olan ihtiyacı hızlandırıyor. Ayrıca, hırslı oyuncuların çoğu, küresel pazarda daha büyük bir pay almalarına yardımcı olabilecek en yeni modelleri ve ürünleri sürekli olarak ortaya çıkarıyor.

Temmuz 2020’de Comtech PST Corp. (NY), X-Band darbeli dayanıklı radar tabanlı uygulamalarda kullanılabilen en son model BMPC9X89X8-8000 GaN RF amplifikatörünü piyasaya sürdü. Mükemmel çıkış gücü dinamik aralığına sahiptir; AB sınıfı GaN teknolojisi; termal ve yük VSWR koruması; yüksek verim; RF giriş ve çıkış örnek dedektörleri; darbe genişliği ve görev faktörü koruması; ve dahası.

Pazar Segmentasyonu

Radyo Frekansı Bileşen endüstrisi, bileşenler, malzeme ve son kullanıcılar açısından bölümlere göre düşünülmüştür.

Pazar araştırmasında listelenen bileşen türleri, amplifikatörler, filtreler, anten anahtarları, modülatörler & demodülatörler ve dupleksleyicidir.

Malzeme bazlı pazar kategorileri galyum arsenit, silikon, nitrür, indiyum fosfit ve diğerleri olabilir.

Consumer electronics, telecommunication, military, automotive and more are identified as the top end-users in the market report.

Regional Insight

The MRFR study provides the regional insight into the worldwide market for radio frequency component market covering North America, APAC/Asia Pacific, Europe and RoW/rest of the world.

In the next couple of years, North America will be controlling the biggest share in the radio frequency component market as the region is known for being a fast adopter of the latest technologies and also a well-developed telecom industry. The North American market also profits from the increasing technological innovations coupled with the advancements in materials used to manufacture radio frequency components including gallium arsenide and silicon germanium.

APAC market’s promising growth prospects can be the result of the mounting disposable income of the consumers and the consequent surge in the use of consumer electronics that have advanced connectivity features. The market here is also expanding on the back of the increasing demand for higher mobility and connectivity solutions paired with the expanding pool of internet users across China and India. The escalating IoT and AI adoption and the thriving semiconductor industry in China can also be favorable for the radio frequency component market in the region.

Prominent Market Vendors

Prominent market vendors listed in the MRFR report are Tsinghua Unigroup (China), WIN Semiconductors Corp. (Taiwan), Broadcom Limited (U.S.), Qorvo Inc. (U.S.), Danaher Corp. (U.S.), Skyworks Solutions, Inc. (U.S.), Mitsubishi Electric Corporation (Japan), Murata Manufacturing Co., Ltd. (Japan), Vectron International, Inc. (U.S.), to mention a few.

Latest News

July 2020

Soitec, a well-known designer and manufacturer of advanced semiconductor materials, entered an agreement with Qualcomm Technologies Inc. for the use of the latter’s POI/piezoelectric-on-insulator engineered substrates in its 5G RF filters in smartphones.

for 4G as well as 5G RF filters. Soitec’s piezoelectric-on-insulator substrate brings strong value proposition to for mass markets.

Eksiksiz raporu alın@ https://www.marketresearchfuture.com/reports/radio-frequency-component-market-2041

 

İÇİNDEKİLER

1 PİYASA GİRİŞ

1.1 TANITIM

1.2 ÇALIŞMA KAPSAMI

1.2.1 ARAŞTIRMA HEDEFİ

1.2.2 VARSAYIMLAR

1.2.3 SINIRLAMALAR

1.3 PAZAR YAPISI

2 ARAŞTIRMA METODOLOJİSİ

2.1 ARAŞTIRMA AĞI ÇÖZÜMÜ

2.2 BİRİNCİL ARAŞTIRMA

2.3 İKİNCİ ARAŞTIRMA

2.4 TAHMİN MODELİ

2.4.1 PİYASA VERİ TOPLAMA, ANALİZ VE TAHMİN

2.4.2 PAZAR BÜYÜKLÜĞÜ TAHMİNİ

3 PAZAR DİNAMİĞİ

3.1 GİRİŞ

3.2 PAZAR SÜRÜCÜLERİ

3.3 PAZAR ZORLUKLARI

3.4 PAZAR FIRSATLARI

3.5 PAZAR SINIRLAMALARI

4 YÖNETİCİ ÖZETİ

  1. PİYASA FAKTÖRÜ ANALİZİ

Devam etti….

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.