IoT Analytics Pazarının 2030 Yılına Kadar 92,46 Milyar ABD Doları Büyümesi Bekleniyor

Pazar Kapsamı

IoT analitik pazarı 2018 yılında 9,1 milyar ABD Doları olarak değerlendirilmiştir ve 2030 yılına kadar% 24,63’lük bir CAGR ile gelişmesi ve 2030 yılına kadar 92,46 Milyar ABD Doları’na ulaşması gerekmektedir. Koronavirüs hastalığı salgını sonrasında detaylı piyasa gelişmeleri sunan raporla COVID-19 etki analizini sunacağız.

Anahtar Güçlendiriciler ve Birincil Zorluklar

COVID-19 salgını nedeniyle artan belirsizlikle birlikte, küresel ekonomi uzun vadeli bir kilitlenme ile başa çıkacak durumda değil. Bu arada, dünya çapındaki işletmeler maliyetleri düşürmeye çalışıyor ve kesintisiz operasyonlar sağlamanın tek yolu olarak dijitalleşmeyi benimsiyorlar. Ne yazık ki, SARS-CoV-2 de personelin küçültülmesine ve azaltılmasına yol açtı. İşletmelerin ana odak noktası, iş akışına devam etmelerine yardımcı olabilecek yollar bulmak olmuştur ve IoT analitiğinin öne çıkan bir çözüm olarak ortaya çıktığı yer burasıdır. Veriler, yeni koronavirüsün ortaya çıkışından bu yana, üretim, sağlık veya perakende ve e-ticaret gibi IoT analitik çözümlerine yapılan harcamaların arttığını göstermektedir.

Ücretsiz Örnek PDF Dosyasını İndirin @ https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/1757?utm_source=RD_infograph

Kilit oyuncular:

 • Google Inc. (ABD)
 • Microsoft Corporation (ABD)
 • Brighterion Inc. (ABD)
 • Facebook (ABD)
 • ve Qualcomm (ABD)
 • Salesforce (ABD)
 • Infosys (Hindistan)
 • Duyarlı Teknolojiler (ABD)
 • Kensho Technologies Inc. (ABD)

Sağlık çalışanları, pandeminin zorluklarını ele alırken her hastaya hitap etmenin yollarını arıyor. Teletıp, bu zamanlarda ivme kazanıyor gibi görünüyor, giderek daha fazla sağlık çalışanı insanları uygulamalar aracılığıyla önceden tarıyor. Benzer şekilde, perakende ve e-ticaret sektörü, müşterinin davranışlarını analiz etmek ve onları meşgul etmenin yollarını stratejize etmek için IoT analitiğini giderek daha fazla benimsiyor. Bir bakıma, COVID-19, çeşitli uygulamalar için çeşitli endüstrilerde artan kullanım göz önüne alındığında, IoT analitik pazarı için kazançlı bir fırsat olduğunu kanıtlıyor.

Küresel pazar ayrıca akıllı TV’ler, akıllı saatler, akıllı oyuncaklar, akıllı cihazlar ve akıllı hoparlörler için artan talepten ve bunun sonucunda IoT analitiğine olan ihtiyacı artıran veri hacmindeki artıştan da yararlanıyor. SARS-CoV-2’nin ortaya çıkışından ve onu takip eden sokağa çıkma yasaklarından bu yana, akıllı ödeme teknolojileri insan temasını azaltmak için çarpıcı bir artış kaydetti ve evden çalışma modeli de uzun vadede IoT analitik pazarı için elverişli olabilecek işletmeler arasında keskin bir alım gözlemledi. Evden çalışma modelindeki artış göz önüne alındığında, önde gelen yenilikçiler, eve bağlı çalışanların daha iyi ve daha verimli çalışmasına yardımcı olabilecek yeni ürünler piyasaya sürüyor.

Örneğin, Temmuz 2020’de TDK Corporation, bir dizi tüketici ve ticari IoT uygulamasına sahip kablosuz kompakt çok sensörlü bir cihaz olan InvenSense SmartBug’ı piyasaya sürdü. SmartBug, akıllı çoklu sensör bilgilerini etkili bir şekilde toplar ve basınç, manyetometre, nem, ultrasonik ve sıcaklık sensörlerinin yanı sıra yüksek hassasiyetli algoritmalardan oluşur.

 

Pazar segmentasyonu

Bileşene Göre

 • Yazılım
 • Hizmet

Dağıtıma Göre

 • Şirket İçi
 • Bulut Üzerinde

Türe Göre

 • Tahmine Dayalı Analitik
 • Kuralcı Analizler
 • Ve Açıklayıcı Analitik

Uygulamaya Göre

 • Enerji Yönetimi
 • Kestirimci Bakım ve Varlık Yönetimi
 • Envanter Yönetimi
 • Güvenlik

Rapor Ayrıntılarının Tamamına Göz Atın @ https://www.marketresearchfuture.com/reports/iot-analytics-market-1757

Bölgesel İçgörü

Küresel IoT analitik pazarının coğrafi analizi Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve Güney Amerika için yapılmıştır.

Kuzey Amerika, yakında üretim, perakende ve e-ticaret, telekomünikasyon ve BT ve sağlık ve yaşam bilimleri gibi iyi gelişmiş endüstriler nedeniyle IoT analitik pazarında en büyük kazanç sağlayan ülke olarak ortaya çıkabilir. Akıllı fabrikaların ve akıllı evlerin yüksek yaygınlığı, satıcıları IoT analitiğiyle uyumlu ileri teknoloji ve çözümler oluşturmaya teşvik ediyor. Microsoft Corporation (ABD), Oracle Corporation (ABD) ve IBM Corporation (ABD), bölgede daha yüksek çekiş gücü elde etmek için sürekli yenilik yapan, lansman yapan veya işbirliği yapan bölgedeki pazar liderlerinden bazılarıdır. Bir örnek vermek gerekirse, Temmuz 2020’de IBM Corp., çalışan güvenliğini, üretim kalitesini ve sanayi sektöründeki operasyonları artırabilecek 5G destekli IoT analitiğinin geliştirilmesini artırmak için Verizon Communications Inc. ile işbirliği yaptı.

En yüksek genişleme oranına, özellikle hızla genişleyen BT altyapısı, IoT cihazlarının artan kullanımı ve çeşitli endüstrilerde büyük veri üretimine yol açan bulut çözümleri nedeniyle önümüzdeki yıllarda APAC pazarı tarafından ulaşılacak. Sektörler arasında artan veri hacmini analiz etme ihtiyacının artması, APAC pazarında IoT analitiğine olan talebi artırdı. Ayrıca, artan teknolojik yenilikler ve Hindistan ve Çin’deki dijitalleşmedeki artış, kamu hizmetleri, sağlık hizmetleri ve daha fazlası gibi büyük endüstrilerde IoT analitiğine yönelik sürekli talebi de sağlayabilir.

 

Pazar Araştırması Geleceği Hakkında:

Market Research Future (MRFR) olarak, müşterilerimizin Pişmiş Araştırma Raporu (CRR), Yarı Pişmiş Araştırma Raporları (HCRR), Ham Araştırma Raporları (3R), Sürekli Yem Araştırması (CFR) ve Pazar Araştırması ve Danışmanlık Hizmetleri aracılığıyla çeşitli endüstrilerin karmaşıklığını çözmelerini sağlıyoruz.

MRFR ekibi, müşterilerimize optimum kalitede pazar araştırması ve istihbarat hizmetleri sunmak için üstün bir hedefe sahiptir. Küresel, bölgesel ve ülke düzeyinde pazar segmentleri için ürünlere, hizmetlere, teknolojilere, uygulamalara, son kullanıcılara ve pazar oyuncularına yönelik pazar araştırması çalışmalarımız, müşterilerimizin daha fazlasını görmelerini, daha fazla bilgi edinmelerini ve daha fazlasını yapmalarını sağlayarak en önemli sorularını yanıtlamaya yardımcı olur.

 

Temas:

Pazar Araştırması Geleceği (Wantstats Research and Media Private Limited’in bir parçası)

99 Hudson Street, 5. Kat

New York, NY 10013

Amerika Birleşik Devletleri

+1 628 258 0071 (ABD)

+44 2035 002 764 (İngiltere)

E-posta: sales@marketresearchfuture.com

İnternet sitesi: https://www.marketresearchfuture.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.