Polietilen Glikol Piyasası Mevcut Durum Ve Ekonomik

Polietilen glikol (PEG): Giriş

Polietilen glikol (PEG), polimer bazlı  ilaç dağıtımında  ve diğer biyoaktivitelerde en sık kullanılan iyonik olmayan polimerlerden biridir. Polietilen glikol suda yüksek çözünürlüğe sahip olduğundan, ön ilaç konjugasyonu için düşünülür. Biyoteknolojik ve farmasötik uygulamalarda PEGlycation teknolojisinin bu takdir edilen durumu ve kullanımı, tıp alanında birçok ilerici adıma yol açmıştır.

Mevcut bilimsel literatür, polietilen glikolden (PEG’ler) türetilen polimerlerin çeşitli uygulamalarına tanıklık etmektedir. Bu malzemeyi çevreleyen ortak deneyim ve kullanımıyla ilgili olarak dünya çapındaki yetkili makamlar tarafından sağlanan rahatlama, birçok  tıbbi cihaz  uygulamasında ve ilaçta kullanımının artmasına yol açacak ve bu da araştırma ve geliştirme alanlarında polietilen glikol pazarını genişletecektir.

“Polietilen Glikol” Pazarı için Ücretsiz Örnek Rapor Talebi @  https://www.persistencemarketresearch.com/samples/12541

Teşhis alanları ve ilaç geliştirme, ilaç dağıtımı, hücre kültürü modelleri, doku rejenerasyonu ve tahmin süresi boyunca yara iyileşmesi gibi bir dizi uygulamada polietilen glikol pazarı için daha iyi fırsatlar öngörülmektedir.

Polietilen glikolün aşınma direnci ve toksik olmama ve çözünürlük gibi diğer önemli özellikleri, kimyasal ara ürünler, tekstil , tarım, seramik, ahşap işleme, ev ürünleri ve diğerleri gibi çeşitli uygulamalarda polietilen glikol pazarına fayda sağlamıştır  .

Polietilen Glikol: Sürücüler ve Kısıtlamalar

İlaç endüstrisinin büyümesiyle birlikte artan göz damlası ve müshil üretimi, gelecekte polietilen glikol pazarının büyümesini sağlayacak bir çözücü olarak polietilen glikol kullanımını artırdı. Otomotiv ve inşaat endüstrilerinde uygulama için  su bazlı kaplamalara  ve boyalara yönelik   artan talep, düşük uçucu organik yanmaya (VOC) sahip olduğundan polietilen glikol talebini de artırmıştır.

Bu da piyasayı olumlu etkileyecek. Ayrıca, evler ve inşaat sektörü seramik karoların önemli tüketicileri olduğundan, bu sektörlerde kaydedilen herhangi bir ilerleme, önümüzdeki on yılda polietilen glikol pazarını genişletecektir.

Özelleştirme Talebi @  https://www.persistencemarketresearch.com/request-customization/12541

Cilt bakımı ve kozmetik ürünlerine yönelik artan talep de polietilen glikol pazarının büyümesine neden olacaktır. Yara iyileşmesi, yara kapatma, dopamin ile rejeneratif tıp aracı, doku modelleri ve hücre kültürlerinde yapıştırıcı olarak kullanılan polietilen glikol hidrojellerin geliştirilmesi gibi araştırma-geliştirme alanında yapılan yeni deneylerden bazıları; polietilen glikol pazarı.

Ancak piyasada monoetilen glikol (MEG) ve diğer çeşitli glikol eterler gibi alternatiflerin bulunması polietilen glikol piyasası için ciddi bir risk oluşturacak ve geleceğini olumsuz etkileyecektir. Kişisel bakım ve farmasötik ürünlerin üretimiyle ilgili katı çevre protokolleri de polietilen glikol için pazar büyümesini engelleyebilir.

Bu Raporu Satın Almak İçin Buraya Tıklayın @ https://www.persistencemarketresearch.com/checkout/12541
Hakkımızda:  Persistence Pazar Araştırması Bize Ulaşın:

Kalıcılık Pazar Araştırması
ABD

Adres – 305 Broadway, 7th Floor, New York City, NY 10007 Amerika Birleşik Devletleri
U.S. Ph. – +1-646-568-7751
ABD-Kanada Ücretsiz – +1 800-961-0353

Satış  –  sales@persistencemarketresearch.com
Web Sitesi  –  https://www.persistencemarketresearch.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.