Tahmini Yılda Değerli Verileri Taşıyan İzopropanol Piyasası

İzopropanol renksiz, yanıcı bir sıvıdır ve düşük maliyetli bir çözücüdür. Bu solvent, kozmetik, ilaç, boya ve kaplamalar , temizlik vb. gibi birçok endüstride sayısız uygulama bulur  . Diğerleri arasında izopropil aminler, izopropil esterler ve türev ketonlar gibi birçok başka bileşik oluşturmak için kullanılır. Asetonun doğrudan katalitik indirgenmesi veya propenin dolaylı hidrasyonundan üretilir. İzopropanolün solvent uygulamaları arasında mürekkepler, yüzey kaplamaları ve doğal ürünlerin (yağlar, zamklar, bitkisel ve hayvansal yağlar, mumlar vb.) işleme solventi bulunur. Ayrıca gıda ürünleri, ev temizleyicileri vb. üretiminde taşıyıcı olarak kullanılır. .İzopropanol çoğunlukla  çözücü olarak kullanılmasına rağmen, aynı zamanda bira imalatı sırasında bir soğutucu olarak ve polivinil florür üretimi sırasında bir polimerizasyon değiştiricisi olarak kullanılır. Ayrıca buz çözücü, köpük önleyici ve aroma verici olarak da kullanım alanı bulur. Özel derecelerde üretilen izopropil alkol, farmasötik  ve kozmetik uygulamalarda kullanım alanı bulmaktadır  .

Bu Raporun Örnek Kopyasını Alın@  https://www.persistencemarketresearch.com/samples/12481

Farmasötik dereceli izopropil alkol, ilaçların, tıbbi mendillerin ve diğer bazı tıbbi formülasyonların imalatı sırasında kullanılır. Ayrıca, kozmetik sınıfı izopropil alkol, dezenfektanlar vb. gibi kozmetik ve kişisel bakım ürünleri oluşturmak için kullanılır.

Artan kirlilik, cilt hastalıklarının yanı sıra birçok sağlık tehlikesinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bunun, tahmin süresi boyunca kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin kullanımında bir artışa yol açması bekleniyor. Çok işlevli kozmetik ve  kişisel bakım ürünlerine yönelik artan talebi karşılamak için kimya şirketleri, kozmetik ve kişisel bakım endüstrisinin ihtiyaç duyduğu artan içerik talebini karşılamak için yeni kimyasallar geliştirmeye çalışıyor. Bu da kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin üretim sürecinde çözücü olarak kullanılan izopropil alkol kullanımının artmasına neden olacaktır. İzopropil alkol su ile olduğu kadar polar olmayan solventlerle de karışabildiğinden temizlik maddelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu, izopropil alkol pazarının büyümesini sağlayan başka bir faktördür.

İzopropanol, kozmetik endüstrisinde çözücü olarak kullanılan aseton üretiminde de kullanılmaktadır. Bununla birlikte, aseton üretimi için artık alternatif yollar geliştirilmiştir. Bu, tahmin süresi boyunca izopropil alkol pazarının karşılaşacağı en büyük zorluktur.

İçindekiler Tablosu Talebi@  https://www.persistencemarketresearch.com/toc/12481

Küresel İzopropanol Pazarı: Segmentasyon

Derece bazında · Endüstriyel seviye  

· İlaç sınıfı

· Kozmetik sınıf

· Elektronik sınıf

Uygulama bazında · Proses çözücü  

· Temizlik maddeleri

· Kaplama solventi

· Ara ürünler

· Diğerleri

Nihai kullanım endüstrileri bazında · Kozmetik ve Kişisel bakım  

· Eczacılığa ait

· Yiyecek ve İçecek Sanayi

· Boyalar ve Kaplamalar

· Kimyasal

· Diğerleri

Kuzey Amerika, önemli bir izopropil alkol tüketicisidir ve tahmin süresi boyunca ılımlı bir büyümeye tanık olması beklenmektedir. Batı Avrupa ise küresel izopropil alkol pazarında en büyük ikinci izopropil alkol tüketicisidir. Artan harcanabilir gelir ve kişisel bakım ürünleri hakkında artan farkındalık, bu bölgelerde izopropil alkol tüketiminin artmasına neden olan iki faktördür. Japonya hariç Asya Pasifik’in tahmin dönemi boyunca önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Brezilya kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin önde gelen üreticilerinden biri olduğundan, Latin Amerika bölgesinin de izopropil alkol pazarı için önemli büyüme fırsatlarına tanık olması bekleniyor.

Özel Analist Desteği için Hemen Şimdi Ön Rezervasyon Yapın@  https://www.persistencemarketresearch.com/checkout/12481

Küresel İzopropanol Pazarı: Pazar Katılımcıları

Küresel izopropil alkol pazarında belirlenen belli başlı katılımcılardan bazıları şunlardır:

 • BASF SE
 • Royal Dutch Shell Plc.
 • Exxon Mobil Şirketi
 • Dow Kimya Şirketi
 • Clariant
 • Mitsui Kimya A.Ş.
 • LG Kimya Ltd.
 • LCY GRUBU
 • Zibo Nuoao Chemical Co, Ltd.
 • Perrigo Şirketi plc
 • Ami Kimyasallar

Hakkımızda:  Kalıcılık Pazar Araştırması

Bize Ulaşın:

Kalıcılık Pazar Araştırması
ABD

Adres – 305 Broadway, 7th Floor, New York City, NY 10007 Amerika Birleşik Devletleri
U.S. Ph. – +1-646-568-7751
ABD-Kanada Ücretsiz – +1 800-961-0353

Satış  –  sales@persistencemarketresearch.com
Web Sitesi  –  https://www.persistencemarketresearch.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.