Sentetik Elyaf Pazarı Rekabet Ortamı ve Uygulama Geliştirme Analizi

Genellikle petrokimyasallardan üretilen  sentetik lifler  , dayanıklılık, elastikiyet, mukavemet vb. gibi üstün fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip olan sentetik liflerdir. Sentetik lifler ayrıca doğal muadillerine göre daha uygun maliyetlidir ve karşılaştırıldığında daha fazla leke ve suya dayanıklıdır. pamuk veya ipek gibi doğal liflerle. Sentetik lifler günlük insan yaşamında önemli bir rol oynar. Giysilerin yanı sıra sentetik lifler çok sayıda endüstriyel, dış mekan, iç mekan ve ticari uygulamada kullanılmaktadır. Yaygın sentetik elyaflardan bazıları naylon, akrilik, polyester, karbon elyafı vb. içerir; suni ipek, spandeks vb. ise özel sentetik elyaflardır.

Son birkaç on yılda, küresel olarak sentetik elyaf tüketiminde önemli bir büyüme görüldü. Sentetik lifler kolayca kırışmazlar ve iyi elastik özelliklere sahiptirler, bu da onları giymeyi rahatlatır. Sentetik liflerin yıkanması kolaydır, çabuk kurur ve kolayca boyanabilir. Üretim yöntemlerindeki teknolojik gelişmeler ve üstün fiziksel, kimyasal ve mekanik özellikler nedeniyle, sentetik lifler yalnızca genel tekstilde kullanımları için iyi tanınmakla kalmaz, aynı zamanda sağlık, havacılık, gıda ambalajı gibi kilit son kullanıcı endüstrilerinde de önemli bir rol oynar. su arıtma, elektronik, otomotiv, hava filtreleri ve diğerleri. Ayrıca, dayanıklılık, maliyet etkinliği ve kolay bakımın, tahmin süresi boyunca sentetik elyaf pazarının büyümesi üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor. Ayrıca hızlı sanayileşme,

Rapor Örneği Talebi@  https://www.persistencemarketresearch.com/samples/12244

Pazar Dinamikleri

Tüketiciler elyaf kullanımlarında dayanıklılık, daha iyi leke direnci, yumuşaklık ve elastikiyet gibi özellikleri çok tercih etmekte; ve üreticilerin tüm bu özellikleri daha düşük maliyetlerle sağlama yeteneği, küresel sentetik elyaf pazarının büyümesi için temel itici faktörlerden biridir. Ayrıca değişen moda trendlerinin de küresel sentetik elyaf pazarında hissedilir etkiler yaratması bekleniyor. Doğal liflere kıyasla sentetik liflerin daha düşük maliyeti de tüketiciler arasında kullanımını teşvik eder. Ayrıca, pamuk gibi doğal elyafların zayıf arzı, tahmin süresi boyunca küresel sentetik elyaf pazarını yönlendirmesi beklenen başka bir faktördür.

Sentetik elyafların biyolojik olarak parçalanamaması gibi çevresel kaygıların, dünya genelindeki üreticiler için önemli zorluklar yaratması bekleniyor. Bunun dışında sentetik lifler düşük erime noktasına sahiptir ve doğal liflere göre daha hızlı yanar. Bu tür çevresel ve güvenlik kaygıları, küresel sentetik elyaf pazarının büyümesini engelleyebilecek kilit kısıtlayıcı faktörlerden bazılarıdır.

Dünyanın dört bir yanındaki üreticiler, ürünlerinde daha iyi teknik ve güvenlik özellikleri kazandırmak için çeşitli teknolojiler ve süreçler geliştirmek için Ar-Ge’ye odaklanıyor. Çevre üzerinde çok az veya hiç zararlı etkisi olmayan sentetik elyaflardaki işlevsel değişikliklerin dahil edilmesine özel önem verilmiştir.

Rapor Talebi İçindekiler (TOC)@  https://www.persistencemarketresearch.com/toc/12244

Pazar Segmentasyonu

Küresel sentetik elyaf pazarının bölümlere ayrılabileceği birçok yoldan bazıları, ürün tipi, uygulama ve bölge bazında içerir. Ürün türüne göre, küresel sentetik elyaf pazarı, akrilik, naylon, polyester, poliolefin, asetat, suni ipek, aramid ve diğerlerine ayrılır. Uygulamalar temelinde, küresel sentetik elyaf pazarı, giyim, havacılık, otomotiv, medikal ve diğer sektörlere ayrılmaktadır.

Bölgesel Görünüm

Nüfus artışı ve artan harcanabilir gelir Megatrend tarafından desteklenen, Asya-Pasifik için piyasa görünümünün tahmin süresi boyunca olumlu ve güçlü kalması bekleniyor. Küresel olarak, Çin ve Hindistan’ın sentetik elyafların önemli tedarikçileri ve tüketicileri olması bekleniyor. Tayvan ve ABD’nin küresel üretim kapasitelerinde önemli paylara sahip olması bekleniyor. Batı Avrupa’da tüketimin dünyanın diğer gelişmekte olan bölgelerine kıyasla daha düşük olması bekleniyor. Orta Doğu ve Afrika’daki büyümenin, tahmin dönemi boyunca küresel ortalamaya kıyasla daha yüksek kalması bekleniyor.

Anahtar oyuncular

Küresel sentetik elyaf pazarının değer zincirinde tanımlanan kilit oyunculardan bazıları şunlardır:

 • DuPont
 • BASF
 • W. Barnet GmbH & Co. KG
 • Toray Sanayi A.Ş.
 • CHA Tekstil Grubu
 • Eastman Kimya Şirketi
 • Mitsubishi Rayon
 • Asahi KASEİ
 • Radici Grubu
 • Jushi Grubu
 • Reliance Industries Limited.

Araştırma raporu, pazarın kapsamlı bir değerlendirmesini sunar ve iyi düşünülmüş içgörüler, gerçekler, geçmiş veriler ve istatistiksel olarak desteklenen ve endüstri tarafından doğrulanmış pazar verilerini içerir. Ayrıca, uygun bir dizi varsayım ve metodoloji kullanan projeksiyonlar içerir. Araştırma raporu, pazar segmentleri, coğrafyalar, türler ve uygulamalar gibi kategorilere göre analiz ve bilgi sağlar.

Derinlemesine rekabet analizi için şimdi satın alın@  https://www.persistencemarketresearch.com/checkout/12244

Hakkımızda:  Kalıcılık Pazar Araştırması

Bize Ulaşın:

Kalıcılık Pazar Araştırması
ABD

Adres – 305 Broadway, 7th Floor, New York City, NY 10007 Amerika Birleşik Devletleri
U.S. Ph. – +1-646-568-7751
ABD-Kanada Ücretsiz – +1 800-961-0353

Satış  –  sales@persistencemarketresearch.com
Web Sitesi  –  https://www.persistencemarketresearch.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.