En İyi Markalara, Trendlere ve Taleplere Göre Grafen Pazarı

Küresel Grafen Pazarı: Giriş

Grafen, çelik ve elmas gibi ürünlerden çok daha esnek ve çok daha güçlü olduğu için petek (altıgenler veya tavuk teli) kristal kafes içinde düzenlenmiş iki boyutlu bir karbon allotropudur. Grafen, yüksek mekanik mukavemet, termal iletkenlik, sıvı ve gazlara karşı bariyer özellikleri, yağlama özellikleri, elektriksel iletkenlik ve enerji depolama gibi eşsiz bir özellik kombinasyonuna sahiptir ve bu da mevcut malzemelerin çok çeşitli uygulamalarda yerini alma potansiyeline sahiptir. Grafen, uygulamasını sensörler, piller, yarı iletkenler, ekranlar, elektronik, ilaç ve diğerleri gibi ürünlerde bulur. Grafen, artan çevrim ömrü, kapasite sağlar ve Li-ion pillerde ve elektrikli süper kapasitörde daha hızlı şarj ve deşarj ile neredeyse iki kat güç sağlar.

Rakiplerinizin ‘önünde’ kalmak için, bir numune isteyin https://www.persistencemarketresearch.com/samples/11611

Küresel Grafen Pazarı: Dinamikler

Hafif, esnek ve uzun ömürlü yenilenebilir malzemelere olan talebin artması, küresel grafen pazarının büyümesini hızlandıran birkaç faktördür. Elektronik eşya endüstrisinde nanoteknolojinin gerekliliği de grafen pazarının büyümesini sağlıyor. Küresel enerji piyasası, daha verimli ve düşük maliyetli ürünlere olan talebi artıran temiz enerji kaynaklarına doğru ilerliyor.

Güneş panelleri, piller gibi ürünler, küresel grafen pazarı için bir başka itici faktör olan grafen kullanımı ile geliştirilebilir. Grafen oksit (GO) gibi diğer grafen formları, elektronik cihazlarda, katalitik oksidasyonda, biyoteknolojide ve diğerlerinde uygulama bulduğu için Kuzey Amerika gibi bölgelerde grafen pazarının büyümesini sağlayan grafen formlarından biridir.

Grafen, yanıcı doğası nedeniyle özel işlem gerektirir, yanıcı ürünler için mevzuata uygunluk, grafen üretimini kısıtlayan diğer birkaç faktördür. Ürün Yenilikleri ve Yeni Uygulamalar, elektronik endüstrilerindeki büyük üreticiler tarafından grafen keşifleri, çeşitli özellikleri nedeniyle uygulanmaktadır. Bununla birlikte, seri üretim eksikliği ve yüksek fiyatlı ekipman, küresel grafen pazarının büyümesini engelleyen birkaç faktördür.

Küresel Grafen Pazarı: Segmentasyon

Küresel grafen pazarı, ürün tipine ve son kullanım endüstrisine göre bölümlere ayrılabilir. Ürün tipi bazında grafen pazarı, Grafen Oksit (GO), Tek katmanlı ve çift katmanlı grafen, birkaç katmanlı grafen (FLG), Grafen Nano Plakalar (GNP) ve diğerleri (D Grafen Köpükleri, Bozulmamış grafen) olarak bölümlere ayrılabilir. . Nihai kullanım endüstrisi göz önüne alındığında, küresel grafen pazarı enerji, havacılık, biyomedikal ve yaşam bilimleri, elektronik, savunma ve diğerlerine (sensörler, katalizör, kaplama, filtrasyon ve yapıştırıcı) ayrılabilir.

Satış temsilcimiz ile bağlantı kurmak  için- sales@persistencemarketresearch.com

Küresel Grafen Pazarı: Bölgesel Görünüm

Küresel grafen pazarı, Kuzey Amerika (ABD, Kanada), Pasifik (ASEAN, Avustralya, Çin, Hindistan ve Yeni Zelanda), Japonya, Orta Doğu ve Afrika (GCC, G. Afrika, K. Afrika) dahil olmak üzere yedi ana bölgeye ayrılabilir. ), Batı Avrupa (İtalya, Fransa, İngiltere, İspanya, Almanya), Doğu Avrupa (Polonya, Rusya), Asya-Latin Amerika (Meksika. Brezilya) ve. Kuzey Amerika, Asya pasifik pazarları gibi bölgelerin, yüksek enerji ve elektronik eşya talebi nedeniyle ana grafen tüketicisi olması bekleniyor.

Asya, özellikle Çin gibi bölgelerde grafen için kanıtlanmış büyük rezervlere sahiptir. Aynı zamanda en büyük elektronik eşya üreticisidir ve grafen ürünleri için büyük bir pazara sahiptir. Kuzey Amerika gibi diğer bölgeler de küresel grafen pazarının büyümesini hızlandıran en son teknoloji ile düşük maliyetli grafen üretimine katkıda bulunuyor.

Küresel Grafen Pazarı: Önemli Oyuncular

Grafen pazarının oldukça rekabetçi olması bekleniyor. Küresel grafen pazarındaki oyuncuların çoğu zaten Grafen üretimi yapıyor. Bu oyuncuların çoğu sadece grafen üretmekle kalmıyor, aynı zamanda grafenin araştırma ve geliştirilmesine de katkıda bulunuyor.

Grafen üretimi ve tedarikinde yer alan kilit oyuncular arasında Haydale Graphene Industries PLC, Applied Graphene Materials plc., Graphene 3D Lab Inc., Vorbrck Materials, XG Sciences, Inc., NanoXplore Inc., 2D Carbon Graphene Material Co., Ltd., Graphene Nanochem PLC, Cealtech AS, Graphenea Inc., Graphene Laboratories Inc., Graphene Platform Corp., BGT Materials Limited, Angstron Material Inc., ACS Material LLC., Deyang ene carbon Technology Co., Ltd. ve diğerleri.

Araştırma raporu, pazarın kapsamlı bir değerlendirmesini sunar ve iyi düşünülmüş içgörüler, gerçekler, geçmiş veriler ve istatistiksel olarak desteklenen ve endüstri tarafından doğrulanmış pazar verilerini içerir. Ayrıca, uygun bir dizi varsayım ve metodoloji kullanan projeksiyonlar içerir. Araştırma raporu, coğrafyalar, uygulama ve Endüstri gibi pazar bölümlerine göre analiz ve bilgi sağlar.

Derinlemesine rekabet analizi için şimdi satın alın@  https://www.persistencemarketresearch.com/checkout/11611

Hakkımızda:  Kalıcılık Pazar Araştırması

Bize Ulaşın:

Kalıcılık Pazar Araştırması
ABD

Adres – 305 Broadway, 7th Floor, New York City, NY 10007 Amerika Birleşik Devletleri
U.S. Ph. – +1-646-568-7751
ABD-Kanada Ücretsiz – +1 800-961-0353

Satış  –  sales@persistencemarketresearch.com
Web Sitesi  –  https://www.persistencemarketresearch.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.