Yağlayıcılar Pazar Büyüklüğü, Büyüme 2022, Etkileyici Büyüme Raporu 2030

yağlayıcılar Pazarı,

Küresel yağlayıcılar pazarı,  Market Research Future’ın (MRFR) en son araştırma raporunda ayrıntılı olarak profillendirilmiştir ve okuyuculara tarihsel büyüme yörüngesi, mevcut koşulları ve gelecekteki büyüme beklentileri aracılığıyla pazara kapsamlı bir genel bakış sunmaktadır. Yağlayıcı pazarının tarihsel istatistikleri, okuyuculara pazarın tarihsel büyüme yörüngesine tam bir genel bakış sağlamak için raporda ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Raporda sağlanan tarihsel istatistikler, analistlere piyasa hakkındaki gelecek projeksiyonlarını temel almak için sağlam bir platform da sunuyor. Bu platforma dayanarak, yağlayıcı pazarının tahmin dönemi boyunca büyüme yörüngesi için gelecekteki tahminler raporda verilmiştir. Küresel yağlayıcılar pazarındaki lider oyuncuların, okuyuculara küresel yağlayıcı pazarındaki lider oyuncuların kapsamlı bir analizini sunmak için raporda da profilleri çıkarılmıştır. Küresel yağlayıcı pazarını etkileyen başlıca itici güçler ve kısıtlamalar da, okuyuculara piyasayı neyin harekete geçirdiğine ve piyasayı neyin geride tuttuğuna dair kapsamlı bir genel bakış sağlamak için raporda profillenmiştir.

Yağlayıcılar, iki çalışma yüzeyi arasındaki sürtünme yoluyla ısı oluşumunu azaltmak için kullanılan maddelerdir. Aşınma ve yıpranmayı azaltmadaki faydalarından dolayı, yağlayıcılar endüstriyel, otomotiv, denizcilik, inşaat ve diğerleri de dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Yağlayıcılar ayrıca çalışma yüzeylerini paslanmaya ve diğer korozyon türlerine karşı koruyarak yağlanmamış çalışma yüzeylerinden daha uzun süre dayanmalarını sağlar. Yağlayıcılar esas olarak petrolden üretilir. Sonuç olarak, yağlayıcıların üretimi petrolün mevcudiyetine bağlıdır. Bu nedenle, petrol fiyatlarındaki dalgalanmaların küresel yağlayıcılar pazarında önemli bir kısıtlama olması muhtemeldir.

Ücretsiz Örnek Rapor Alın @https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/6192

Büyüyen otomotiv endüstrisinin, tahmin dönemi boyunca küresel yağlayıcı pazarı için önemli bir itici güç olması muhtemeldir  . Otomotiv endüstrisi, gelişmekte olan bölgelerden binek araçlara olan talebin artması nedeniyle son birkaç on yılda olağanüstü bir şekilde büyümüştür. Bu,  yağlayıcılar da dahil olmak üzere otomotiv endüstrisi operasyonlarında kullanılan bir dizi maddeye olan talebi artırmıştır. Büyüyen inşaat endüstrisinin, tahmin dönemi boyunca küresel yağlayıcı pazarı için önemli bir itici güç olması muhtemeldir.

Rekabetçi Liderlik Tablosu:

Küresel madeni yağ pazarının önde gelen oyuncuları arasında PETRONAS, Fuchs, Idemitsu Kosan Co. Ltd., JXTG Group, BP  plc, Petrochina Company Ltd.,  Sinopec Lubricant Company, Total SA, Chevron Corporation, ExxonMobil Corporation ve Royal Dutch Shell plc bulunmaktadır. Birleşme ve satın alma faaliyetinin de tahmin dönemi boyunca piyasada yüksek olması muhtemeldir.

Raporun Tamamına https://www.marketresearchfuture.com/reports/-lubricants-market-6192

 

Segmentasyon:

Küresel yağlayıcılar pazarı  tip, uygulama ve bölge bazında bölümlere ayrılmıştır.

Türüne göre, küresel yağlayıcılar pazarı mineral yağ, biyolojik bazlı ve sentetik yağlayıcılara ayrılmıştır. Biyobazlı segmentin, yağlayıcılar da dahil olmak üzere biyobazlı endüstriyel ürünlere olan talebin artması nedeniyle tahmin döneminde hızlı bir büyüme hızında büyümesi beklenmektedir. Biyobazlı yağlayıcılar, doğal olarak biyolojik olarak parçalanabildikleri için çevre için tehdit oluşturmaz. Bu, biyolojik bazlı yağlayıcıları küresel yağlayıcılar pazarının önemli bir parçası haline getirmiştir.

Uygulamaya göre, küresel yağlayıcılar pazarı otomotiv, denizcilik, inşaat, endüstriyel ve diğerlerine ayrılmıştır. Endüstriyel segment ayrıca metal işleme sıvıları, genel endüstriyel yağlar, proses yağları ve endüstriyel motor yağları olarak sınıflandırılır. Otomotiv segmenti ayrıca dişli yağı, binek araç yağları, ağır hizmet tipi motor yağları, hidrolik ve şanzıman yağları ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Otomotiv segmentinin, büyüyen otomotiv endüstrisi nedeniyle tahmin dönemi boyunca küresel yağlayıcı pazarına hakim olması muhtemeldir.

Bölgesel Analiz:

Asya Pasifik, küresel madeni yağ pazarına hakimdir ve tahmin dönemi boyunca lider gelir üreticisi olmaya devam edecektir. Asya Pasifik’te büyüyen otomotiv endüstrisi, otomotiv endüstrisi yağlayıcıların ana tüketicisi olduğu için küresel yağlayıcı pazarının ana itici gücüdür. İnşaat ve denizcilik endüstrileri Asya Pasifik’te de büyüyor ve bu da yağlayıcılara olan talebin artmasına neden oluyor.

İlgili Anahtar Kelimeler:

Koruyucu Ambalaj Pazarı

Çarpışma Bariyer Sistemleri Pazarı

Kalıp İçi Etiket Pazarı

Akıllı Ambalaj Pazarı

Ampul Ambalaj Pazarı

 

Pazar Araştırması Geleceği Hakkında:

Market Research Future (MRFR) olarak, müşterilerimizin Pişmiş Araştırma Raporu (CRR), Yarı Pişmiş Araştırma Raporları (HCRR), Ham Araştırma Raporları (3R), Sürekli Yem Araştırması (CFR) ve Pazar Araştırması ve Danışmanlık Hizmetleri aracılığıyla çeşitli endüstrilerin karmaşıklığını çözmelerini sağlıyoruz.

MRFR ekibi, müşterilerimize optimum kalitede pazar araştırması ve istihbarat hizmetleri sunmak için üstün bir hedefe sahiptir. Küresel, bölgesel ve ülke düzeyinde pazar segmentleri için Bileşenler, Uygulama, Lojistik ve pazar oyuncuları tarafından yapılan pazar araştırması çalışmalarımız, müşterilerimizin daha fazlasını  görmelerini, daha fazla bilgi edinmelerini ve daha fazlasını yapmalarını sağlayarak en önemli sorularını yanıtlamaya yardımcı olur.

 

Temas:

Pazar Araştırmasının Geleceği

Ofis No. 524/528, Amanora Odaları

Magarpatta Yolu, Hadapsar

Pune – 411028

Maharashtra, Hindistan

+1 646 845 9312

E-posta: sales@marketresearchfuture.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.