Kaya Gazı Araması İçin Artan Talep Nedeniyle Fracking Kimyasalları Pazarı Yükselecek

Market Research Future (MRFR), küresel hidrolik kırma kimyasalları pazarında yeni bir sürüm duyurdu. Küresel Fracking Kimyasalları Pazarı,  okuyuculara pazarın en son hareketleri, tarihsel büyüme modelleri ve gelecekteki muhtemel büyüme yörüngesi hakkında net bir resim sunmak için raporda ayrıntılı olarak incelenmiştir. Küresel hidrolik kırma kimyasalları pazarının segmentasyonu ve rekabet ortamı,  okuyuculara küresel pazarın granüler yapısının kapsamlı bir kapsamını sağlamak için raporda da incelenmiştir.

Fracking kimyasalları, petrol ve gaz arama ve üretim operasyonlarının etkinliğini artırmak için kullanılan çok çeşitli kimyasallardır. Fracking kimyasalları, istenen fracking sıvısını üretmek için kuma ve suya eklenir. Sonuç olarak, fracking sıvılarının bileşimi, bölgedeki hidrolik kırma  faaliyetlerini izleyen hükümet kural ve düzenlemelerine ek olarak, belirli bir alanın ihtiyaç ve gereksinimlerine ve ayrıca bölgedeki suyun mevcudiyetine bağlı olarak değişebilir.

Fracking, ideal geçirgenlik seviyesinde olmayan petrol kuyularında sıklıkla kullanılan bir işlemdir. Fracking işlemleri, petrol kuyusunun önündeki kayaların ve diğer engellerin giderilmesine yardımcı olur, böylece petrol ve gaz kuyuya kolayca akabilir. Fracking ayrıca, petrol kaynaklarının büyük bir havuzda birikmesine yardımcı olduğu için saha başına toplam kuyu sayısını azaltmaya yardımcı olur. Bu süreç, geleneksel tesislerdeki petrol seviyelerinin düşmesi nedeniyle son yıllarda petrol ve gaz endüstrisi için hayati önem taşımaktadır. Fracking kimyasalları,  korozyon inhibitörü, sürtünme azaltıcı, çözücü, taşıyıcı ve kireç inhibitörü dahil olmak üzere bu prosedürde bir dizi fonksiyon için kullanılır.

Örnek Raporu Hemen Ücretsiz İndirin — https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/6071

Artan yakıt talebinin, tahmin dönemi boyunca hidrolik kırma kimyasallarına yönelik küresel talebi artırması muhtemeldir. Küresel olarak petrol kaynaklarının seviyelerindeki düşüşe rağmen, yenilenebilir enerji kaynakları henüz dünyanın birçok bölgesinde geleneksel enerji kaynaklarını yakalayamamışken, dünya çapında birincil enerji kaynağı olmaya devam etmektedir. Bu, fracking gibi geleneksel olmayan petrol edinme yöntemlerine olan talebi artırdı ve böylece küresel fracking kimyasalları pazarını yönlendirdi. Küçük petrol üreticilerinin,  yabancı petrol ithalatına olan bağımlılıklarını azaltmak için bölgelerindeki hidrolik kırma operasyonlarını artırmak için aldıkları artan çabaların, tahmin dönemi boyunca küresel hidrolik kırma kimyasalları pazarı için önemli bir itici güç olması muhtemeldir.

Rekabet Analizi:

Küresel hidrolik kırma kimyasalları pazarındaki lider oyuncular arasında AkzoNobel NV, Baker Hughes Incorporated, Schlumberger Limited, Chevron Phillips Chemical Company, DowDuPont Inc., FTS International Inc., EOG Resources Inc., Calfrac Well Services Ltd., Albemarle Corporation, Clariant International AG, BASF SE, Halliburton Company ve Ashland Inc. bulunmaktadır.

Segmental Analiz:

Küresel hidrolik kırma kimyasalları pazarı,  fonksiyon, sıvı tipi ve bölge bazında bölümlere ayrılmıştır.

İşlev temelinde, küresel kırılma kimyasalları pazarı, jelleştirici madde, sürtünme azaltıcı, korozyon inhibitörü, biyosit, yüzey aktif madde, kireç inhibitörü, kil stabilizatörü, asit, çapraz bağlayıcı, kırıcı, pH ayar maddesi, demir kontrol maddesi ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunlardan jelleştirici ajan fonksiyonu, 2017 yılında küresel hidrolik kırma kimyasalları pazarında çoğunluk payına sahipti ve tahmin süresi boyunca pazara en büyük katkıda bulunmaya devam etmesi muhtemel. Jelleştirici ajanlar, kırılma sıvısının viskozitesini arttırma ve tüm kırılma karışımının kaya oluşumuna sorunsuz bir şekilde girmesini sağlama görevini yerine getirir.

Sıvı tipine göre, kırılma kimyasalları pazarı su bazlı sıvılara, yağ bazlı sıvılara ve köpük bazlı sıvılara bölünmüştür. Petrol bazlı sıvıların payının, toksisiteleri ve operasyon sonrası petrol kuyusundan çıkarılmasındaki zorluk nedeniyle tahmin süresi boyunca düşmesi beklenmektedir. Toksik olmayan köpük bazlı sıvıların payının, tahmin süresi boyunca sabit bir oranda artması muhtemeldir ve birkaç büyük oyuncu, kırılma operasyonları için toksik olmayan sıvılar üretmeyi amaçlayan araştırma projeleri başlatmaktadır.

Analistle Konuşun @ https://www.marketresearchfuture.com/ask_for_schedule_call/6071

Bölgesel Analiz:

Bölgesel olarak, küresel kırılma kimyasalları pazarı Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür. Kuzey Amerika’nın, bölgedeki kaya petrolü aramalarına olan talebin artması nedeniyle küresel hidrolik kırma kimyasalları pazarındaki ana güç olmaya devam etmesi muhtemeldir. Kuzey Amerika’daki petrol ve gaz endüstrisi, önümüzdeki yıllarda bölgenin petrol arama ve üretim çabalarının baskın bir özelliği olmaya devam edecek olan şeyl devrimi ile dönüştürüldü ve böylece fracking kimyasalları pazarından gelen talebi artırdı. Avrupa’nın, Kuzey Denizi’ndeki büyüyen E&P projeleri nedeniyle küresel hidrolik kırma kimyasalları pazarına önde gelen bir katkıda bulunmaya devam etmesi de muhtemeldir.

Bununla birlikte, Asya Pasifik’in Çin, Endonezya, Hindistan, Güney Kore ve Avustralya gibi ülkelerde artan petrol ve gaz endüstrisi faaliyetleri nedeniyle tahmin döneminde en yüksek büyüme oranına sahip olması bekleniyor.

Erişim Raporu Açıklamaları @ https://www.marketresearchfuture.com/reports/fracking-chemicals-market-6071

 

Sektör Güncellemeleri:

Daha güvenli ve daha etkili kırılma sıvıları üretmek için ürün inovasyonunun, tahmin dönemi boyunca küresel kırılma kimyasalları pazarının rekabetçi ortamına hakim olması muhtemeldir. Örneğin, Halliburton Company, toksik geleneksel alternatiflerin yerini almak için guar zamkından biyolojik bazlı matkap çamurlarının üretimine önemli bir yatırım yapmıştır. Yağ bazlı sıvıların yerini almak için toksik olmayan köpük bazlı sıvıların geliştirilmesi, önümüzdeki yıllarda küresel kırılma kimyasalları pazarının dikkate değer bir özelliği olacaktır.

İlgili Anahtar Kelimeler:

Koruyucu Ambalaj Pazarı

Çarpışma Bariyer Sistemleri Pazarı

Kalıp İçi Etiket Pazarı

Akıllı Ambalaj Pazarı

Ampul Ambalaj Pazarı

 

Temas:

Pazar Araştırmasının Geleceği®

99 Hudson Caddesi, 5. Kat

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Telefon: +1 628 258 0071(ABD) +44 2035 002 764(İngiltere)

E-posta: sales@marketresearchfuture.com

İnternet sitesi: https://www.marketresearchfuture.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.