Karbon Fiber Prepreg Pazarı 2030’da Devrim Niteliğindeki Eğilimler: Fırsatlar, Zorluklar, Stratejiler ve Tahminler 2030

Karbon Fiber Prepreg Pazar Payı

Karbon fiber prepreg, karbon fiberin  termoset reçinelerle enjekte edildiği ve çekme mukavemetini, kimyasal direncini ve toplam ağırlığını arttırdığı bir işlemdir. Küresel karbon fiber prepreg pazar raporu, 2022-2030 dönemi (tahmin dönemi) için sürücüleri, kısıtlamaları, gelişmeleri ve en son eğilimleri içerir. COVID-19 virüsünün salgını ve karbon fiber üretimi üzerindeki etkisi  raporda kapsamlı bir şekilde analiz edilmekte ve tartışılmaktadır.

Pazar Kapsamı

Küresel karbon fiber prepreg pazarının tahmin döneminde etkileyici bir büyüme oranında genişlemesi bekleniyor. Otomotiv  , havacılık ve yenilenebilir enerji endüstrilerinde emprenye karbon fiberlerin kapsamının pazar için iyi bir işaret olması bekleniyor. Artan karbon emisyon seviyelerinin ortasında yakıt tasarruflu otomobillere olan talebin artması, kompozit malzemelere olan talebi artıracaktır.

Ücretsiz Örnek Rapor Alın @https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/5627

Segmentasyon

Küresel Karbon Fiber Prepreg Pazarı,  reçine türüne, üretim sürecine ve son kullanıcı endüstrisine göre bölümlere ayrılmıştır.

Reçine tipine dayanarak, piyasa termoplastik reçine, epoksi reçine, BMI reçinesi, siyanat ester reçinesi, fenolik reçine ve diğer reçinelere ayrılır. Karbon fiber prepreg pazarındaki çeşitli reçine segmentleri arasında  , epoksi reçine segmenti önde gelen segmenttir ve tahmin süresi boyunca hakimiyetini sürdürmesi beklenmektedir. Yüksek mukavemet-ağırlık oranı, gelişmiş ısı korozyonu ve epoksi reçinelerinin nem direnci özellikleri, onları havacılık, savunma ve diğer uygulamalardaki uygulamalar için uygun hale getirir.  Hızlı kürlenme sürecinin, küresel karbon fiber prepreg pazarı için maksimum gelir biriktiren segmentle sonuçlanması muhtemeldir.

Üretim süreci ile, sıcak eriyik üretim süreci ve solvent daldırma üretim süreci olarak bölümlere ayrılmıştır.

Pazarın son kullanıcıları arasında rüzgar enerjisi, otomotiv, havacılık ve savunma, spor ve eğlence ve diğerleri bulunmaktadır. Havacılık ve savunma, geleneksel malzemelere kıyasla karbon fiber prepreg’in yüksek performans kararlılığı nedeniyle lider segmenttir  . Buna ek olarak, havayollarının gelen yolcu trafiğini idare etmek için filo sayılarını artırma hamlesi,  küresel karbon fiber prepreg pazarı için iyi bir işaret olabilir.

Bölgesel Analizler

Küresel karbon fiber prepreg pazarı, Avrupa, Latin Amerika, Asya Pasifik (APAC), Kuzey Amerika ve Orta Doğu ve Afrika (MEA) olmak üzere ilk beş bölgedeki potansiyele bakarak değerini tahmin ediyor.

Bunlar arasında, Kuzey Amerika pazarın önemli bir payına sahiptir ve tahmin döneminde şaşırtıcı bir CAGR sergilemesi beklenmektedir. Havacılık ve savunma ve otomotiv sektörlerinden gelen artan talebin büyük pazar talebini tetiklemesi muhtemeldir. Ayrıca, Fiat Chrysler, General Motors ve Ford gibi kilit otomobil üreticilerinin ve Boeing gibi uçak üreticilerinin varlığı,  bölgedeki  karbon fiber prepreg ihtiyacını artırabilir. Bu, General Motors’un ağırlığını  azaltmak için tam boyutlu pikapların  yatakları için karbon fiber kompozitleri  entegre etmeyi planlamasıyla açıkça görülmektedir.

Avrupa’da çeşitli uçak ve otomobil üreticilerinin varlığı nedeniyle büyük bir düşüş bekleniyor. Ek olarak, yenilenebilir enerji kullanımını ve daha düşük karbon emisyon seviyelerine geçişi savunan politikalar, küresel pazar için bir artı olabilir.

APAC’ın,  sürdürülebilir enerji gelişimine yönelik eğilim nedeniyle küresel karbon fiber prepreg pazarında iyi performans gösterdiği tahmin edilmektedir. Alternatif yakıtların üretimi ve elektrikli ve hibrit araçların kullanımını teşvik eden politikaların bölgesel pazar büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Raporun Tamamına https://www.marketresearchfuture.com/reports/carbon-fiber-prepreg-market-5627’dan erişin

Rekabet Görünümü

Hexcel Corporation, Royal TenCate N.V., Park Electrochemical Corporation, Cytec Solvay  Group, Gurit Holding AG, Axiom Materials, Mitsubishi Rayon Co., Ltd., SGL Group, Toray Industries, Inc. ve Teijin Limited, küresel karbon fiber prepreg pazarının kilit oyuncularıdır.

Pazar Araştırması Geleceği Hakkında –

Market Research Future (MRFR) olarak, müşterilerimizin Pişmiş Araştırma Raporu (CRR), Yarı Pişmiş Araştırma Raporları (HCRR), Ham Araştırma Raporları (3R), Sürekli Yem Araştırması (CFR) ve Pazar Araştırması Danışmanlığı Yenilebilir Ürünlerimiz aracılığıyla çeşitli endüstrilerin karmaşıklığını çözmelerini sağlıyoruz.

MRFR ekibi, müşterilerimize optimum kalitede pazar araştırması ve istihbarat hizmetleri sunmak için üstün bir hedefe sahiptir. Küresel, bölgesel ve ülke düzeyinde pazar segmentleri için ürünlere, hizmetlere, teknolojilere, uygulamalara, son kullanıcılara ve pazar oyuncularına yönelik pazar araştırması çalışmalarımız, müşterilerimizin daha fazlasını görmelerini, daha fazla bilgi edinmelerini ve daha fazlasını yapmalarını sağlayarak en önemli sorularını yanıtlamalarına yardımcı olur.

MRFR, endüstrinin teknolojisi ve iş süreci ile güncel kalmak için, araştırma analisti üyeleri için sık sık endüstri uzmanlarıyla buluşmayı ve endüstriyel ziyaretler yapmayı planlamaktadır.

Temas:

Pazar Araştırmasının Geleceği®

99 Hudson Caddesi, 5. Kat

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Telefon: +1 628 258 0071(ABD) +44 2035 002 764(İngiltere)

E-posta: sales@marketresearchfuture.com

İnternet sitesi: https://www.marketresearchfuture.com

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.