Etiliden Norbornen Pazar Raporu Endüstri İstatistikleri ve Bölgesel Endüstri Eğilimleri ve 2028 Tahmini

Etiliden Norbornen Pazarı

Pazara Genel Bakış

Küresel etiliden norbornen pazarı, Market Research Future (MRFR) tarafından hazırlanan bir rapora göre, tahmin döneminde (2020-2027) %4’lük bir CAGR kaydedeceği tahmin ediliyor.

Raporun örnek kopyasını şu adresten edinebilirsiniz: https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/7899

Ethylidene norbornen, genellikle vinil norbornenden üretilen ve esas olarak etilen propilen dien monomer kauçuğu üretmek için kullanılan bir ara ve bisiklik bir monomer olarak tanımlanabilir. Bu, lastik dışı sentetik kauçuk uygulaması için yaygın olarak kullanılır. Yüksek çekme mukavemeti, hızlı kürlenme ve yüksek hava ve aşınma direnci, ENB monomerinin uygulamasını destekleyen başlıca özelliklerinden bazılarıdır. Bu üstün nitelikler, ürünün elektrik ve elektronik, otomotiv, bina ve inşaat gibi endüstri dikeylerinde kullanılmasını sağlar. Ayrıca eşsiz moleküler yapısı nedeniyle lezzet ve koku endüstrisinde koku taşıyıcı olarak da kullanılmaktadır.

Etiliden norbornen pazarı, özellikle Çin, Hindistan, Brezilya ve Güney Afrika gibi gelişmekte olan ekonomilerde, güçlü ekonomik büyüme, yükselen orta sınıf nüfusu, hızlı kentleşme ve değişen demografi gibi sosyoekonomik eğilimler nedeniyle önemli bir büyüme yaşayacaktır. Artan DYY ve hızlı sanayileşmenin, son kullanım endüstrilerinde sentetik kauçuk talebini tetikleyeceği ve böylece uzun vadede pazar büyümesini teşvik edeceği tahmin edilmektedir. Ayrıca, conta, conta, çatı kaplama ve bina & inşaat ve otomotiv gibi son kullanım endüstrilerinin üretiminde EPDM’ye olan talebin artmasının pazarın büyümesine katkıda bulunacağı tahmin edilmektedir.

Aksine, epoksi reçineleri gibi alternatiflerine kıyasla ethylidene norbornen’in yüksek maliyeti, öngörülebilir gelecekte pazar büyümesini engelleyecektir.

Global Ethylidene Norbornene Market: Segmental Analiz

Küresel etiliden norbornen pazarı, sınıf ve son kullanım endüstrisi temelinde bölümlere ayrılmıştır.

Sınıfa göre, pazar aroma sınıfı ve endüstriyel sınıfa bölünmüştür. Bunlardan endüstriyel sınıf segmentinin, değer ve tonaj açısından küresel talebin% 95’inden fazlasını elde edeceği tahmin edilmektedir. Segment, inceleme süresi boyunca en hızlı şekilde genişleyecektir.

Son kullanım endüstrisine göre, pazar inşaat, otomotiv, koku, elektrik ve elektronik ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunlardan otomotiv segmentinin, gelişmiş hava koşullarına ve çeşitli uygulamalar için ısıya dayanıklı sentetik kauçuğa olan talebin artması nedeniyle öne çıkacağı tahmin edilmektedir.

Analistle konuşun: https://www.marketresearchfuture.com/ask_for_schedule_call/7899

Bölgesel Sınırlar

Coğrafi olarak, ethylidene norbornene pazarı Asya Pasifik, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’yı kapsamaktadır.

Küresel senaryo göz önüne alındığında, Asya Pasifik’in, özellikle Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerde, özellikle hızlı kentleşme ve sanayileşme nedeniyle küresel pazarda önemli bir paya tanık olduğu düşünülmektedir. Bölgedeki gelişen otomotiv üretimi, artan altyapı yatırımlarıyla birleştiğinde, pazarın başlıca büyüme uyarıcılarından bazılarıdır. Olumlu hükümet politikaları, özellikle de yerli imalat sanayilerini teşvik etmek için Çin ve Hindistan gibi ekonomiler, APAC’daki pazar büyümesini destekleyecektir. Bölgedeki önde gelen piyasa oyuncuları, bölgesel pazarın küresel büyümesini daha da etkilemesi muhtemel olan Hindistan ve Çin’deki dayanaklarını güçlendirmeyi planlıyor.

Avrupa’daki etiliden norbornen pazarının değer açısından ikinci sırayı alacağı tahmin edilmektedir ve gözden geçirme döneminde önemli bir büyüme yaşayacağı tahmin edilmektedir. Bölgesel pazarı yönlendiren birincil faktör, birkaç otomotiv üreticisinin varlığıdır. İnşaat sektöründe yenileme ve onarım için artan yatırımların önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Bu arada, Kuzey Amerika’nın, özellikle ABD’de, inşaat endüstrisinin toparlanması nedeniyle önemli bir bölgesel pazar olarak ortaya çıkması muhtemeldir. Dahası, otomobil satışlarının artması, pazardan gelen talebi tetikledi.

Raporun tamamına göz atın: https://www.marketresearchfuture.com/reports/ethylidene-norbornene-market-7899

Rekabetçi Kontrol Paneli

Etiliden norbornen pazarında faaliyet gösteren en iyi oyuncular arasında INEOS Oksit, JXTG Nippon Oil & Energy Corporation, Ningbo Titan Unichem Co., Ltd., The Dow Chemical Company, Exxon Mobil Corporation, Uniroyal (Crompton), Crescent Chemical Company, Chemos GmbH, Simagchem Corp., Beyond Industries (China) Limited ve Ningbo Yonghua Resin Co., Ltd. bulunmaktadır.

Diğer Raporlara Göz Atın :

Pazar Araştırması Geleceği Hakkında:

Market Research Future (MRFR) olarak, müşterilerimizin Pişmiş Araştırma Raporu (CRR), Yarı Pişmiş Araştırma Raporları (HCRR), Ham Araştırma Raporları (3R), Sürekli Yem Araştırması (CFR) ve Pazar Araştırması Danışmanlık Hizmetleri aracılığıyla çeşitli endüstrilerin karmaşıklığını çözmelerini sağlıyoruz. MRFR ekibi, müşterilerimize optimum kalitede pazar araştırması ve istihbarat hizmetleri sunmak için üstün bir hedefe sahiptir. Küresel, bölgesel ve ülke düzeyinde pazar segmentleri için Bileşenler, Uygulama, Lojistik ve pazar oyuncuları tarafından yapılan pazar araştırması çalışmalarımız, müşterilerimizin daha fazlasını görmelerini, daha fazla bilgi edinmelerini ve daha fazlasını yapmalarını sağlayarak en önemli sorularını yanıtlamaya yardımcı olur.

Temas:

Pazar Araştırmasının Geleceği®

99 Hudson Caddesi, 5. Kat

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Telefon:

+1 628 258 0071(ABD)

+44 2035 002 764(Birleşik Krallık)

E-posta: sales@marketresearchfuture.com

İnternet sitesi: https://www.marketresearchfuture.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.