Robot Destekli Cerrahi Sistemler Pazar Görünümü, Araştırma, Eğilimler ve 2027’ye Kadar Tahmin

Piyasa Analizi

 

Küresel Robot Destekli Cerrahi Sistemler Pazarının,  Market Research Future (MRFR) tarafından yapılan son analize göre, 2018-2023 yılları arasında% 10’luk bir CAGR’de büyümesi bekleniyor. Robot yardımlı cerrahi sistemler, doktorların geleneksel tekniklere kıyasla daha esneklik, daha yüksek hassasiyet ve kontrol ile çeşitli karmaşık prosedürler gerçekleştirmelerini sağlar. Bu cerrahi işlemler robotik sistemler kullanılarak gerçekleştirilir.

 

Örnek Rapor Al: https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/7777

 

Önemli Oyuncular

 

Küresel robot destekli cerrahi sistemler pazar raporunda profili çıkarılan seçkin oyuncular arasında Medrobotics, Microbot Medical, Titan Medical, Verb Surgical, Transenterix, Zimmer Biomet Holdings Inc., THINK Surgical Inc., Medtronic plc, Mazor Robotics, KUKA AG, Auris Surgical Robotics, Inc. (Hansen Medical Inc.), Smith & Nephew Plc. (Blue Belt Technologies, Inc.), Health Robotics S.R.L, Intuitive Surgical Inc. bulunmaktadır.  Accuray, Varian, Renishaw Plc ve Stryker Corporation (MAKO Surgical Corp.)

 

Çeşitli faktörler küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarının büyümesini teşvik etmektedir. Yeni MRFR analizine göre, bu faktörler arasında tıbbi robot araştırmaları için artan finansman, ayaktan cerrahi cerrahi merkezleri ve hastaneler tarafından cerrahi robotların kullanımının artması, robotik yardımlı cerrahinin bol miktarda faydası, teknolojik gelişmeler, travma yaralanmalarının artan prevalansı, geriatrik popülasyonda cerrahi prosedürlere artan ihtiyaç ve doğru laparoskopik ameliyatlar için gelişen bir ihtiyaç bulunmaktadır.

 

Aksine, robotik sistemlerin ve robotik cerrahi ameliyatların yüksek fiyatı ve COVID-19 pandemisinin ciddi etkisi, küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarının tahmin dönemi boyunca büyümesini sınırlayabilecek faktörlerdir.

 

Pazar Segmentasyonu

 

MRFR raporu, küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarının son kullanıcı, uygulama ve ürüne dayalı kapsamlı bir segmental analizini sunmaktadır.

 

  • Ürüne göre, küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarı, acil müdahale robotik sistemleri, hastane ve eczane robotları, invaziv olmayan radyocerrahi robotları, rehabilitasyon robotları ve cerrahi robotlara bölünmüştür. Cerrahi robotlar yine laparoskopi robotik sistemlerine, robotik beyin cerrahisi sistemlerine ve ortopedik cerrahi robotlara ayrılmıştır. Ortopedik cerrahi robotlar yine Stanmore heykeltıraş cerrahi sistemi, MAKO RIO cerrahi sistemi, navio PFS cerrahi sistemi, robodoc cerrahi sistemi ve iBlock cerrahi sistemi olarak bölümlere ayrılmıştır. Nörolojik robotik sistemler rönesans cerrahi sistemi, nöromatre cerrahi sistem ve pathfinder cerrahi sistemi olarak ikiye ayrılır. Laparoskopi robotik sistemleri yine yönlendirilebilir robotik kateterler, teleap ALF-X cerrahi sistemi, Da Vinci robotik cerrahi sistemi ve serbest endoskop tutucu sistemine ayrılmıştır. Rehabilitasyon robotları yine robotik dış iskelet sistemlerine, terapötik robotlara, ortezlere, protezlere ve yardımcı robotlara bölünmüştür. Hastane ve eczane robotları yine araba taşıma robotları, eczane robotları, IV robotları ve teletıp robotlarına bölünmüştür.

 

  • Uygulama ile, küresel robot yardımlı cerrahi sistemler pazarı özel eğitim, laparoskopi, ortopedi robotik sistemleri ve nörolojiye ayrılmıştır.

 

  • Son kullanıcı tarafından, küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarı, sağlık hizmeti ödeyenlere, sağlık hizmeti sağlayıcılarına ve diğerlerine ayrılmıştır.

 

Bölgesel Analizler

 

Bölgeye bağlı olarak, küresel robot destekli cerrahi sistemler pazar raporu, Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’daki (MEA) büyüme fırsatlarını ve son trendleri kapsamaktadır. Bunlar arasında Amerika, tahmin dönemi boyunca pazardaki aslan payına sahip olacak. Bu sistemlerin farklı sağlık hizmetleri ortamlarında giderek daha fazla benimsenmesi ve köklü sağlık altyapısının varlığı, bölgedeki küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarının büyümesine katkıda bulunuyor.

 

Avrupa’daki küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarının, tahmin döneminde ikinci en büyük paya sahip olacağı tahmin edilmektedir. Yeni tıbbi ve mevcut endikasyonların ileri tedavi kalitesinin tanıtılması ve gelişmiş robot yardımlı laparoskopik prosedürlerin tanıtılması, bölgedeki küresel robot yardımlı cerrahi sistemler pazarının büyümesine katkıda bulunmaktadır.

 

APAC bölgesindeki küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarının tahmin döneminde hızlı bir şekilde büyüyeceği tahmin edilmektedir. Pazar, Çin ve Japonya gibi teknoloji devleri, tıbbi robotların erişilebilirliği ve 2017 yılında Çin’de bir robot tarafından gerçekleştirilen dünyanın ilk otomatik diş implantı, bölgedeki küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarındaki büyümeye katkıda bulunuyor.

 

MEA’daki küresel robot destekli cerrahi sistemler pazarının, hükümet tarafından üstlenilen daha az inisiyatif ve ekonomik olarak çeşitli ülkelerin varlığı için tahmin döneminde en küçük paya sahip olacağı tahmin edilmektedir.

 

 

Raporun Tamamına Göz At: https://www.marketresearchfuture.com/reports/robot-assisted-surgical-systems-market-7777

İlgili Rapor-

Hakkımızda:

Pazar Araştırması Geleceği (MRFR), müşterilerin Pişmiş Araştırma Raporu (CRR), Yarı Pişmiş Araştırma Raporları (HCRR), Ham Araştırma Raporları (3R), Sürekli Yem Araştırması (CFR) ve Pazar Araştırması ve Danışmanlık Hizmetleri aracılığıyla çeşitli endüstrilerin karmaşıklığını çözmelerini sağlar.

Bize ulaşın:

Pazar Araştırması Geleceği (Wantstats Research and Media Private Limited’in bir parçası),

99 Hudson Street,5Th Floor, New York,

New York 10013 ·

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.