2030 Tahmin Döneminin Sonuna Kadar Enerji Verimli Motor Pazarı Yeni Zirvelere Ulaşabilir

Enerji Verimli Motor Pazar Analizi:

MRFR analizine göre, küresel Enerji Verimli Motor Pazarı büyüklüğünün 2030 yılına kadar %6,2’lik bir CAGR ile 62,1 Milyar ABD Dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir.

Sera gazı emisyonlarını azaltmaya yönelik artan ihtiyaç, enerji verimli motor pazarını ileriye taşıyacak enerji verimli çözümlere olan talebi artırıyor. Şirketler, enerji tasarrufu konusundaki bilgiler arttıkça teknolojileri ve süreçleri için çevre dostu çözümler seçiyor.

Örnek Rapor İsteyin @ https://www.marketresearchfuture.com/reports/energy-effect-motor-market-10837

Enerji Verimli Motor Pazarı Segmentasyonu

Uygulamaya Göre

 • HVAC: Segment, küresel enerji verimli motor pazarında en büyük pazar payına sahiptir. Kapalı bir ortamda havanın sıcaklığını, nemini ve saflığını kontrol etmek için çeşitli teknolojilerin kullanılması ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) olarak bilinir. Konut ve ticari binalar bu teknoloji kullanılarak ısıtılır ve soğutulur. HVAC sistemleri, müstakil evlerden denizaltılara kadar çok çeşitli yerlerde bulunabilir ve çevresel konfor sağlar.
 • Hayranlar: Segmentin tahmin dönemine göre en yüksek CAGR ile büyümesi bekleniyor. Fan, hava akışı oluşturmak için kullanılan elektrikli bir makinedir. Güç tüketimini azaltmak için enerji verimli fanlar veya güç tasarrufu sağlayan tavan vantilatörleri minimum elektrik teknolojisi kullanır. Hint ajansı tarafından 5 yıldızla derecelendirildiler ve sadece 50 watt kullanıyorlar. İnce ayar regülatörü veya elektronik basamağı vardır. Tavan vantilatörleri için enerji derecelendirmesinde BEE standardizasyonu bu fanlarla sonuçlandı. Bu senaryoda bile, büyük üreticiler sorunu aşmak için BEE’nin cömert toleranslarını kullandılar. Repertuarlarında enerji açısından verimli tavan fanı seçimini ortaya çıkarmak için, hava dağıtımı açısından daha düşük performansa sahip aynı geleneksel tavan fanını yeniden tasarladılar.
 • Pompalar: Bir pompa, elektrik enerjisini hidrolik enerjiye dönüştürerek sıvıları veya bazen bulamaçları iten mekanik bir cihazdır. Boru boyutlarının ayarlanması sayesinde sürtünme kayıpları azaltılarak enerji tasarrufu sağlanabilir. Gerekli sürtünme gücü miktarı akış, boru boyutu (çap), toplam boru uzunluğu, boru özellikleri (yüzey pürüzlülüğü, malzeme vb.) ve akışkan parametreleri ile belirlenir.
 • Kompresörler: Kompresör, bir gazın hacmini azaltarak basıncını artıran mekanik bir cihazdır. Daha az enerji kullanan hava kompresörleri, çeşitli şekillerde tasarruf sağlar. Kompresörler (döner vidalı kompresörler gibi) çok sabit, ayarlanabilir bir şekilde çalışarak, yalnızca gereken miktarda havanın üretilmesini (ve yalnızca gerekli miktarda enerjinin kullanılmasını) sağlayarak verimlilik elde eder.
 • Others: The others segment includes machine tools, turbines, power tools, alternators, rolling mills, ships, movers, and paper mills.

By Efficiency Level

 • IE1: The international efficiency standard’s IE1 class. The power range of the IE1 motors is 0.75kW to 355kW. The IE1 motors feature two, four, six, eight, ten, and twelve poles. The IE1 motors operate at speeds ranging from 500 to 3600 rpm. The rpm frequency of IE1 motors is 50Hz or 60Hz.
 • IE2: The IE2 motors range in power from 0.75kW to 355kW. The IE2 motors feature two, four, or six poles. The IE2 motors operate at speeds ranging from 1000 to 3600 rpm. The rpm frequency of IE2 motors is 50Hz or 60Hz.
 • IE3: The IE3 motors range in power from 0.75kW to 355kW. The poles of the IE3 motors are 2, 4, 6, and 8. The IE3 motors run at speeds ranging from 750 to 3600 rpm. The rpm frequency of IE3 motors is 50Hz or 60Hz.
 • IE4: Due to the use of high-quality materials and the optimization of assembly and design to achieve higher efficiency, IE4 motors are more expensive. This segment is expected to grow with the highest CAGR by the forecast period. The rotors of these motors use large-diameter copper wires and a greater amount of aluminum to reduce resistance losses. An enhanced cooling fan is also used to reduce winding losses. The use of high-quality, expensive materials boosts the overall cost of these motors. The high purchase price is one of the major constraints, preventing small-scale companies from adopting these motors in their operations.

By End-Use Industry

 • Industrial: Energy efficient motors are highly used for industrial applications, as industries are getting highly automated there is an increased need for an energy-efficient motor, energy-efficient motors provide enable industries to save on electricity consumed.
 • Commercial Building: The use of energy-efficient motors is rising in commercial buildings, due to rising concerns related to emissions and the rising cost of electricity, there is more emphasis on the usage of energy-efficient motors for application in commercial buildings, though the demand is rising high maintenance and purchase cost is still hindering its growth in many parts of the world.
 • Residential: Rising cost of electricity and growing awareness among people are driving the adoption of energy-efficient motors for residential use applications.
 • Automotive: Automotive industry is one of the most sophisticated and technologically advanced industries, this industry has seen rising adoption of energy-efficient motors in recent years due to the high energy consumption associated with traditional motors.
 • Others: The other segment covers energy sectors and others.

Request Customization @ https://www.marketresearchfuture.com/ask_for_customize/10837

By Region

 • North America:
 • Europe:
 • Asia-Pacific:
 • Latin America:
 • Middle East & Africa:

Energy Efficient Motor Market Competitive Landscape

The global Energy Efficient Motor market is highly fragmented and consists of many organized and unorganized industry players. Manufacturers focus mainly on the expansion of production capacities, continuous product launches, and collaborations with key stakeholders to gain a competitive advantage over other players. Key players include ABB, Siemens, Rockwell, Schneider Electric, Crompton Greaves, Kirloskar Electric Company Ltd., Bosch Rexroth AG, Regal Beloit Corporation, Nidec Motor Corporation, and WEG

About:

Market Research Future® (Part of WantStats Research and Media Pvt. Ltd.) has specialized research analysts in the areas of Aerospace & Defense, Automotive, C&M, Energy & Power, F&B, Healthcare & Pharmaceutical, ICT, Industrial Equipment, Packaging Construction & Mining and Semiconductor.

Pazar Araştırması Geleceği (MRFR), dünya çapında çeşitli pazarlar ve tüketicilerle ilgili olarak eksiksiz ve doğru bir analiz sunan hizmetlerinden gurur duyan küresel bir pazar araştırma şirketidir. MRFR’nin yaklaşımı, müşteriye en son önemli gelişmeler, beklenen olaylar ve bu yönlere dayalı olarak ne yapılması gerektiği hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak için özel bilgileri çeşitli veri kaynaklarıyla birleştirir.

İletişim:

Pazar Araştırması Geleceği

99 Hudson Caddesi, 5. Kat

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Satış: +1 628 258 0071(ABD) 

+44 2035 002 764(İngiltere)

E-posta: sales@marketresearchfuture.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.