Küresel Modifiye Atmosferik Ambalaj Pazarı, Oksidatif Bozunmayı Kontrol Eden Ürünlerin Artan Raf Ömrüne Yönelik Artan Taleple Başlıyor

Modifiye Atmosferik Ambalaj Pazarına Genel Bakış

Modifiye atmosferik ambalaj (MAP), ilave koruyuculara ihtiyaç duymadan paketlenmiş gıdaların raf ömrünü uzatan etkili bir teknolojidir. Bu nedenle, bu tür ambalajlar yiyecek ve içeceklerin ve sağlık ürünlerinin ambalajlanması için kullanılır. Özellikle bu ambalajlar kullanılarak ambalajlanan gıda ürünleri, konserve gıda ürünlerine kıyasla daha az koruyucu içerir ve bu da sonuç olarak sağlık bilincine sahip tüketiciler arasındaki popülaritesini arttırır.

Modifiye atmosferik ambalaj pazarı, küresel platformda pazar değerlemesini artırmaya yol açan önemli bir talebe tanık olmaktadır. İşlenmiş gıda maddelerinin ve yemeye hazır gıda ürünlerinin tüketiminin artması, pazarın büyümesinin arkasındaki önemli bir itici güçtür. Hızlı tüketim mallarının, gıda maddelerinin ve farmasötik ürünlerin ambalajlanmasında artan uygulamaları ile pazarın önümüzdeki yıllarda önemli bir çekiş kazanacağı tahmin edilmektedir.

Bu bağlamda, Market Research Future (MRFR), yakın zamanda modifiye edilmiş atmosferik ambalaj pazarı tahmininde, pazarın gözden geçirme döneminde olağanüstü bir CAGR’de büyüyeceğini iddia ediyor. İlgili paketleme teknolojilerindeki gelişmeler pazarın büyümesini teşvik etmektedir. Ek olarak, artan harcanabilir gelirin yol açtığı değişen tüketici gıda tercihleri, pazarın büyümesini doğrulamaktadır.

Örnek Raporu Hemen Ücretsiz İndirin — https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/2534

Küresel Modifiye Atmosferik Ambalaj Pazarı – Segmentasyonlar

Modifiye atmosferik ambalaj pazarı analizi malzemeye, gazlara, uygulamaya ve bölgeye ayrılmıştır. Malzeme segmenti Polivinil Klorür (PVC), Etilen Vinil Alkol, Polietilen Tereftalat (PET), Polipropilen (PP) ve Polietilen (PE) olarak alt bölümlere ayrılmıştır.

Uygulama segmenti süt ürünleri, fırın ve şekerleme, hazır gıda, meyve ve sebzeler ve diğerleri olarak alt bölümlere ayrılmıştır. Gazlar segmenti azot, oksijen, karbondioksit ve diğerlerine alt bölümlere ayrılmıştır.

Daha fazla bilgi için bağlantıya tıklayın — https://www.marketresearchfuture.com/reports/modified-atmospheric-packaging-market-2534

Global MAP Pazarı — Bölgesel Analiz

Kuzey Amerika, ambalajlanmış gıda ve paketlenmiş gıda maddelerine olan talebin artması nedeniyle küresel modifiye atmosferik ambalaj pazarına hükmediyor. Ayrıca, hijyenik ambalajlama ile ilgili artan endişeler, elleçleme sırasında kontaminasyonu azaltmak için MAP’nin artan kullanımları ve hükümetin Gıda Güvenliği Modernizasyon Yasası, atmosferik ambalaj pazarının önemli modifiye edilmiş eğilimleridir.

Avrupa, küresel modifiye atmosferik ambalaj pazarı geliri açısından ikinci sırada yer almaktadır. Almanya, AB’deki en iyi et üreticilerinden ve domuz eti ve sığır eti ihracatçılarından biridir ve önemli bir pazar talebi yaratmaktadır. Bu, modifiye atmosferik ambalaj pazarının büyümesini sağlayan uygun et paketleme ihtiyacını artırdı.

Asya Pasifik bölgesi, modifiye atmosferik ambalaj pazarı istatistiklerinde önemli bir yer tutmaktadır. Gelişen yiyecek ve içecek endüstrisi nedeniyle ambalaj sektöründeki hızlı büyüme, MAP talebini teşvik etmektedir. Ek olarak, artan kentsel nüfus ve yüksek harcanabilir gelir, paketlenmiş yiyecek ve içeceklere olan talebi artırmaktadır.

Çin, Japonya, Endonezya, Avustralya ve Hindistan, Asya Pasifik’teki MAP pazarına en büyük katkıda bulunanlardır. Çin, kentleşme ve endüstriyel kalkınmadaki hızlı büyüme nedeniyle bölgesel pazarda en büyük paya sahiptir.

Küresel Modifiye Atmosferik Ambalaj Pazarı – Rekabet Ortamı

Son derece rekabetçi olan MAP pazarı, birkaç büyük ve küçük ölçekli oyuncunun varlığı nedeniyle parçalanmış gibi görünüyor. Satın alma, ortaklık, teknoloji lansmanı ve genişleme, bu oyuncuların rakiplerine karşı avantaj elde etmek için benimsedikleri bazı stratejilerdir.

COVID-19’un İşletmeniz Üzerindeki Etkisini Anlamak için Analistlerimizle Konuşun — https://www.marketresearchfuture.com/ask_for_schedule_call/2534

Büyük Oyuncular

Küresel MAP pazarına liderlik eden oyuncular arasında CVP Systems Inc. (ABD), Linde AG (Almanya), Total Packaging Solutions, LLC (ABD), Hayssen Flexible Systems (ABD), Berry Plastics Corporation (ABD), Dansensor A/S (Demark), Praxair Inc. (ABD), Ilapak Packaging Machinery (İsviçre), Sealed Air Corporation (ABD), Coveris Holdings SA (Lüksemburg), Bemis Company Inc. (ABD), Linpac Packaging Limited (İngiltere), Winpak Ltd. (Kanada),  Amcor Limited (Avustralya) ve Robert Reiser & Co., Inc. (ABD).

Endüstri/İnovasyon/İlgili Haberler:

  • Eylül 2021- StePac Ltd., taze ürün paketleme yenilikçileri, perakende taze ürün ambalajını desteklemek için yeni çözümlerle üst conta serisinin genişletildiğini duyurdu Yeni yükseltilmiş ürün portföyü, taze kesilmiş meyve ve sebzeler gibi ürünleri barındıran kaplara veya tepsilere kapatılmak üzere geliştirilen yalın ve tamamen geri dönüştürülebilir kolay soyulabilir film yapılarını içeriyor. yaz meyveleri ve hareket halindeyken rahatlık için daha fazlası.
  • Kasım 2021- İsrailli bir tarım teknolojisi start-up’ı olan Sufresca, raf ömrünü genişletmek için görünmez yenilebilir kaplamasının daha taze ürün ürünlerine genişletildiğini duyurdu. Sufresca CEO’su Efrat Boker-Ferri, şirketin yenilebilir kaplamadaki en son geliştirmesinin, başta salatalık, kiraz domates ve mango gibi meyveler olmak üzere çeşitli domates çeşitlerinde çok iyi çalıştığının bilindiğini söyledi.

Hızlı Satın Al — https://www.marketresearchfuture.com/checkout?currency=one_user-USD&report_id=2534

Market Research Future (MRFR), hizmetlerinden gurur duyan, dünya çapında çeşitli pazarlar ve tüketiciler açısından eksiksiz ve doğru bir analiz sunan küresel bir pazar araştırma şirketidir. MRFR’nin yaklaşımı, müşteriye en son önemli gelişmeler, beklenen olaylar ve ayrıca bu yönlere dayanarak hangi eylemin gerçekleştirileceği hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak için tescilli bilgileri çeşitli veri kaynaklarıyla birleştirir.

Bize Ulaşın

Wantstats Araştırma ve Medya Özel Limited

99 Hudson Caddesi, 5. Kat

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Satış: +1 628 258 0071(ABD)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.