Perakende E-Ticaret Paketleme Pazarı Tahmin Döneminde Önemli Büyümeye Tanık Olacak Gelecek Manzarası

Pazar Öngörüleri

E-ticaret ambalajı öncelikle çevrimiçi satılan ürünlere sağlanan ambalajları ifade eder. E-ticaret son birkaç yıldır hızlı bir şekilde büyüyor ve e-ticaret pazarının hızlı büyümesinin e-ticaret ambalajına olan talep üzerinde önemli bir etkisi olması bekleniyor. Market Research Future, 2022-2030 yılları arasındaki tahmin döneminde önemli bir oranda büyümesi beklenen küresel perakende e-ticaret ambalaj pazarı hakkında yeni bir rapor hazırladı. Küresel perakende e-ticaret ambalaj pazarı, %12,48’lik bir CAGR ile büyüyecek ve tahmin döneminde 63,47 Milyar ABD Doları piyasa değerine ulaşacak.

Çevrimiçi alışverişte devam eden artış, küresel perakende e-ticaret pazarı için büyümenin büyük bir itici gücüdür. Bir çevrimiçi mağaza kurmak kolaydır ve internette çok sayıda perakende e-ticaret web sitesi vardır. Aynı şekilde, tüketiciler seçim için şımarıktır ve çoğu ürüne ev rahatlığında veya hatta hareket halindeyken bile rahatça sahip olabilirler. Hızlı teslimat, kolay iade politikaları ve ücretsiz gönderim teklifleri, perakende e-ticaretin geleneksel alışveriş yöntemlerine göre benimsenmesini sağlamıştır. Örneğin Amazon, geniş ürün teklifinin yanı sıra prime delivery, prime now ve diğerleri gibi diğer çeşitli seçenekler nedeniyle bir pazar devi haline geldi. Paketlenmiş gıdalara olan artan talep ve özel paketlenmiş gıdalardan bozulmayan marketlere kadar değişen çevrimiçi mağazaların varlığı, çevrimiçi olarak satın alınabilir ve tüketicinin kapısına teslim edilebilir, böylece perakende e-ticaret ambalaj pazarını yönlendirir. Ek olarak, birkaç ürün genellikle çevrimiçi olarak bir mağazadan satın almaktan daha ucuzdur, bu da e-ticareti tercih edilen alışveriş yöntemi haline getirir ve perakende e-ticaret ambalajının kullanımını arttırır.

Oluklu mukavva ambalajla ilgili katı hükümet düzenlemelerinin yanı sıra, giderek çevreye duyarlı bir küresel ortamda daha az kağıt ve plastik ambalaj talebinin pazar büyümesini sürdürmesi bekleniyor  . Bununla birlikte, gelişmekte olan ekonomilerde perakende e-ticaretteki artış ve çevre dostu, koruyucu ambalajlara olan talebin artması nedeniyle pazar fırsatlarla doludur.

Örnek Raporu Hemen Ücretsiz İndirin — https://www.marketresearchfuture.com/sample_request/1891

Pazar Segmentasyonu

Küresel perakende e-ticaret ambalaj pazarının segmental çalışması,  malzeme, uygulama ve bölge bazında bölümlere ayrılmıştır. Malzeme oluklu mukavva kutulara, güvenlik zarflarına, koruyucu ambalajlara, bantlara ve etiketlere ve diğerlerine ayrılmıştır. Tüketiciler genellikle sipariş ettikleri ürünün teslimat sürecinde zarar görmemesini sağlamak ister. Sonuç olarak, koruyucu ambalaj segmenti %34,80’lik bir pazar payına sahiptir ve en yüksek CAGR’de büyümesi beklenmektedir.

Uygulama, giyim ve aksesuarlar, elektronik ve tüketim malları, otomobil parçaları, ev mobilyaları, yiyecek ve içecekler, sağlık ve kişisel bakım ve diğerlerini içerecek şekilde bölümlere ayrılmıştır. Elektronik ve tüketim malları en çok paketlenmiş perakende e-ticaret ürünleri arasındadır. Dahası, akıllı telefonlar ve diğer elektronik cihazlar için çevrimiçi teklifler genellikle geleneksel mağazalarda bulunanları yenebilir.

Daha fazla bilgi için bağlantıya tıklayın — https://www.marketresearchfuture.com/reports/retail-e-commerce-packaging-market-1891

Bölgesel Analizler

Asya Pasifik, dünyanın en büyük e-ticaret merkezi konumunu güvence altına aldı. Bölge, Çin, Endonezya ve Hindistan’da hızla genişleyen bir orta sınıfa sahiptir. Cep telefonlarının, gadget’ların ve çeşitli tüketici elektroniğinin artan popülaritesi, e-ticaret satışlarını yönlendirdi ve buna bağlı olarak perakende e-ticaret ambalajlarına olan talebi artırdı. Tek başına Çin, dünyadaki e-ticaret satışının% 40’ını oluşturuyor ve APAC’yi küresel perakende e-ticaret ambalaj pazarında gerçekten önemli bir bölge haline getiriyor.

Önemli Oyuncular

Georgia-Pacific LLC, Mondi Group, DS Smith Plc, Klabin S.A., Smurfit Kappa Group, Nippon Paper Industries  Co. Ltd., Packaging Corporation of America, Orora Packaging Australia Pty Ltd., International Paper Company ve Rengo Co. Ltd, MRFR’nin küresel perakende e-ticaret ambalaj pazarının rekabetçi takibine dahil edilen önde gelen pazar liderleri arasındadır.

Hızlı Satın Al — https://www.marketresearchfuture.com/checkout?currency=one_user-USD&report_id=1891

Market Research Future (MRFR), hizmetlerinden gurur duyan,  dünya çapında çeşitli pazarlar ve tüketiciler açısından eksiksiz ve doğru bir analiz sunan küresel bir pazar araştırma şirketidir. MRFR’nin yaklaşımı, müşteriye en son önemli gelişmeler, beklenen olaylar ve ayrıca bu yönlere dayanarak hangi eylemin gerçekleştirileceği hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak için tescilli bilgileri çeşitli veri kaynaklarıyla birleştirir.

Bize Ulaşın

Wantstats Araştırma ve Medya Özel Limited

99 Hudson Caddesi, 5. Kat

New York, New York 10013

Amerika Birleşik Devletleri

Satış: +1 628 258 0071(ABD)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.