Küresel Madencilik Ekipmanları Pazar Görünümünün 2027 yılına kadar 40 Milyar ABD Dolarını aşması bekleniyor

Madencilik endüstrisinin işleyiş şekli son yıllarda önemli ölçüde gelişmiştir ve teknoloji ilerledikçe ve küresel olarak benimsendikçe daha fazla iyileştirme yapılmaktadır. Endüstriyi temel olarak Akıllı Madenciliğe dönüştüren çeşitli ana eğilimler var. Dizelden elektrifikasyona geçiş gibi, girdi maliyetini düşürürken verimliliğin artması ve kaynakların daha sürdürülebilir kullanımı ile sonuçlanan dijitalleşme var. Bir diğeri ise verimliliği artıracak ve çalışma şeklimizi değiştirecek olan otomasyondur. Önümüzdeki yıllarda işlerin nasıl gelişeceği konusunda belirsizlikler var. Ancak gelecek, günümüzün teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri ile şekillenmektedir. Madenciliğin işleyişi, madenin kendisini oluşturmaktan içindeki hammaddeyi güvenilir ve güvenli bir şekilde çıkarmaya kadar her şeyi yapmak için makine ve teknolojiye önemli ölçüde bağlıdır. Altın madenciliği ekipmanı, kaya kazısı için aletler veya diğer çeşitli ağır makine türleri, madencilik sırasında kilit rolleri üstlenirler. Rapora göre, kategori pazarına göre kırma, toz haline getirme ve eleme makineleri, maden işleme makineleri, açık madencilik makineleri ve yeraltı madencilik makineleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Yeraltı madenciliği makineleri segmenti, %35’ten fazla değer pazar payı ile pazarın lideridir ve onu yerüstü madencilik makineleri izlemektedir.

Bonafide Research tarafından yayınlanan “Global Madencilik Ekipmanları Pazar Görünümü, 2027” başlıklı rapora göre, madencilik ekipmanları pazarının 2027 yılına kadar 40 Milyar ABD Dolarının üzerine çıkması bekleniyor. Bileşik yıllık büyüme oranında genişlemesi bekleniyor ( CAGR) 2022’den 2027’ye kadar %4,9’dan fazla.

 

Ücretsiz numuneden yararlanmak için burayı ziyaret edin: https://www.bonafideresearch.com/samplereport/220469901/global-mining-equipments-market

 

Madencilik, çıkarılan minerallerin hemen hemen her tüketim ürününde kullanılması nedeniyle modern toplumun en vazgeçilmez bütünleştiricilerinden biridir. Yeraltında bulunan mineraller, cevherler, metaller veya diğer mallar, çıkarılmaları için çeşitli teknikler gerektirir. Madencilik, her biri malzemeleri çıkarmak için özel araçlar gerektiren sert veya yumuşak kaya içerebilir. Örneğin, yumuşak malzemeleri kazmak için kullanılan mekanizma, sert kayaları kesmek için yeterli gücü sağlamayabilir. Rapora göre, uygulamaya dayalı olarak pazar, maden madenciliği, metal madenciliği ve kömür madenciliği olarak bölümlere ayrılmıştır. Maden madenciliği segmenti %40’tan fazla değer pazar payı ile pazarın lideridir ve onu diğer ikisi arasında en hızlı büyüyen segment olan metal madenciliği segmenti takip etmektedir. Sevk tipine göre pazar, dizel ve CNG veya LNG segmentlerine ayrılmıştır. Dizel segmenti, %80’den fazla değer pazar payı ile pazar lideridir. Güç çıkışına bağlı olarak, pazar 500 HP altı, 500 ila 2000 HP ve 2000 HP üstü olarak bölümlere ayrılmıştır. 500 HP’nin altındaki segment, değer pazar payının %40’ından fazlası ile pazarın lideridir.

Bölge bazında, Asya Pasifik yaklaşık olarak en yüksek pazar payına katkıda bulunmuştur. Küresel pazarın %47’si. Sürekli yatırımlar ve artan altyapı projeleri, Asya-Pasifik bölgesindeki madencilik ekipmanı pazarını yönlendirmek için kilit faktörlerdir. Hindistan, demir cevheri, kömür ve boksit araştırmaları için önemli bir kapsam olduğu için madencilik firmaları için bir dizi fırsat sunuyor. Ayrıca, ülkede gelişen gayrimenkul sektörünün metal madenciliği ekipmanlarına olan talebi artırarak bölgesel büyümeye katkı sağlaması bekleniyor. Çin, %25’ten fazla değer pazar payı ile pazara hakim durumda ve tahmin dönemlerinde daha yüksek pazar payı yakalaması bekleniyor.

Covid-19’un Maden Ekipmanları Pazarına Etkisi:

COVID-19 salgını emtia piyasalarını çeşitli şekillerde etkiledi. Firma operasyonları, izole salgınlar ve hükümetin dikte ettiği kapatmalar yoluyla iddialı davrandı ve ufukta daha düşük bir yakın dönem şartı ile birçok emtiaya olan talep düşük kaldı. Madencilik ekipmanları pazarının büyümesi de pandemi durumundan etkilendi. Metalürjik kömür ve termal kömür şartı azalırken, altın ve demir cevheri talebi arttı. Bununla birlikte, yeraltı madenciliğinde elektrikli makinelerin artan kullanımı ve metaller ve emtialar için artan şartlar, madencilik ekipmanları pazarında büyük bir paya sahip olduğundan, madencilik ekipmanları pazarının tahmin döneminde önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

 

Piyasada Bulunan Başlıca Firmalar: Sandvik AB, Caterpillar Inc., Komastu Limited, Volvo Group, Liebherr Group, Hitachi Construction Machinery Co., Limited, EpirocAb, Sany Heavy Equipment International Holdings Company Limited, Doosan Infracore Co. Limited, Guangxi Liugong Machinery Co., Ltd., Kobelco Construction Machinery Co., Ltd., Sumitomo Heavy Industries, Xuzhou Construction Machinery Group (XCMG), Bharat Earth Movers Limited, JC Bamford Excavators Limited, Wirtgen Group, Mine Master Ltd, FIORI GROUP S.p.A., JSC, WackerNeuson Group, Equipment North Inc. , RTM Ekipmanı, Astec Industries, Inc., BELL Ekipmanı, AARD Madencilik Ekipmanı .

 

Raporun tamamına erişmek için burayı ziyaret edin:https://www.bonafideresearch.com/product/220469901/global-mining-equipments-market

 

Bu raporda ele alınan

• Coğrafya: Küresel

• Tarihi Yıl: 2016

• Baz yıl: 2021

• Tahmini yıl: 2022

• Tahmin yılı: 2027

 

Bu raporda ele alınan hususlar

• Segmentleri ile birlikte değeri ve tahmini ile Küresel Maden Ekipmanları pazarı

• Bölge ve ülke bazında pazar analizi

• Çeşitli sürücüler ve zorluklar

• Devam eden trendler ve gelişmeler

• En iyi profildeki şirketler

• Stratejik tavsiye

 

Raporda yer alan Bölgeler ve Ülkeler

• Kuzey Amerika – Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika

• Avrupa- Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya, Rusya

• Asya-Pasifik – Çin, Japonya, Güney Kore, Hindistan, Avustralya

• Latin Amerika- Brezilya, Arjantin, Kolombiya

• Orta Doğu ve Afrika- BAE, Suudi Arabistan, Güney Afrika

 

Raporda Madencilik Ekipmanı Kategorisine göre:

• Kırma, öğütme, eleme makineleri

• Maden işleme makineleri

• Yüzey madenciliği makineleri

• Yeraltı madencilik makineleri

 

Rapordaki Uygulamaya Göre:

• Maden Madenciliği

• Metal Madenciliği

• Kömür madenciliği

 

Raporda Tahrik ile:

• Dizel

• CNG/LNG/RNG

 

Rapordaki Güç Çıkışına Göre:

• 500 HP’nin altında

• 500 ila 2.000 HP

• 2.000 HP’nin üzerinde

 

Raporun yaklaşımı: Bu rapor, birincil ve ikincil araştırmaların birleşik bir yaklaşımından oluşur. Başlangıçta, piyasayı anlamak ve piyasada bulunan şirketleri listelemek için ikincil araştırma kullanıldı. İkincil araştırma, basın bültenleri, şirketlerin yıllık raporları, hükümet tarafından oluşturulan raporların ve veri tabanlarının analizi gibi üçüncü taraf kaynaklardan oluşmaktadır. İkincil kaynaklardan veri toplandıktan sonra, piyasanın nasıl işlediğine dair önde gelen oyuncularla telefon görüşmeleri yapılarak birincil araştırma yapılmıştır. Bunu yayınlayın, bölgesel yönler, katman yönleri, yaş grubu ve cinsiyete göre eşit olarak bölümlere ayırarak sektör insanlarına birincil çağrılar yapmaya başladık. Birincil verilere sahip olduğumuzda, ikincil kaynaklardan elde edilen ayrıntıları doğrulamaya başladık.

 

Hedef kitlesi

Bu rapor, endüstri üreticileri, danışmanlar, madencilik ekipmanı endüstrisi ile ilgili önemli satıcılar için faydalı olabilir. Pazarlama ve sunumlara ek olarak, sektörle ilgili rekabet bilgisini de artıracaktır.

 

İçindekiler

1. Yönetici Özeti

2. Rapor Metodolojisi

3. Piyasa Yapısı

3.1. Pazar Düşünceli

3.2. Pazar Tanımı

4. Ekonomik/Demografik Anlık Görüntü

5. Küresel Madencilik Ekipmanları Pazar Görünümü

5.1. Değere Göre Pazar Büyüklüğü

5.2. Pazar payı

5.2.1. Bölgeye göre

5.2.2. Ülkeye göre

5.2.3. Şirkete Göre

5.2.4. Uygulamaya Göre

5.2.5. Kategoriye Göre

5.2.6. Güç Çıkışına Göre

5.2.7. Tahrik ile

….. Devam etmek

 

Bizimle iletişime geçin:

Bonafide Research

Steven Thomas, AM – İçerik Pazarlama

sales@bonafideresearch.com

Asya-Pasifik: +91 7878231309

Avrupa: +44 20 8089 0049

Kuzey Amerika: +1 201 793 8545

https://www.bonafideresearch.com/

 

Hakkımızda: Bonafide Research, en hızlı büyüyen pazar araştırma ve danışmanlık şirketlerinden biridir. Alanlar genelinde ortak araştırma raporları ve özel araştırma çözümleri konusunda uzmanız. Sürekli değişen piyasa senaryolarını takip etmelerine yardımcı olarak Fortune 500 müşterileri ile yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.